Bratislavčan šoféroval napriek doživotnému zákazu, hrozí mu 8 rokov

29.07.2019 Bratislava

Bratislava 29. júla (TASR) – Polícia v sobotu obvinila 34-ročného Michala K. z Bratislavy. Napriek doživotnému zákazu viesť motorové vozidlá šoféroval a okrem toho bol aj pod vplyvom alkoholu. Po prvej výzve hliadky navyše odmietol zastaviť. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru SR Veronika Slamková.

Vodič na vozidle značky Toyota Corolla jazdil vysokou rýchlosťou v ľavom jazdnom pruhu. Polícia sa ho snažila zastaviť krátko pred 21:30 na Saratovskej ulici v Bratislave. „Vodič napriek tomu pokračoval v jazde a nasmeroval vozidlo na policajta, ktorý mu dával znamenie na zastavenie. Ten musel uskočiť z jeho jazdnej dráhy, aby sa vyhol zrážke,“ uviedla polícia. Zastavila ho až iná policajná hliadka o pár metrov ďalej.

Policajti následne zistili, že vodič nemá vodičské oprávnenie a má doživotný zákaz viesť motorové vozidlá. V krvi mu namerali 1,94 promile alkoholu. Po zadržaní ho obvinili zo zločinu útoku na verejného činiteľa, prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a marenia výkonu úradného rozhodnutia. „V prípade preukázania viny hrozí páchateľovi za uvedené konanie trest odňatia slobody na tri až osem rokov,“ doplnila Slamková.
 

Vyberte región