Kuznecovová postúpila do finále turnaja v Cincinnati

18.08.2019 Celý región

Cincinnati 17. augusta (TASR) - V nedeľňajšom finále dvojhry na turnaji WTA v Cincinnati sa stretnú ruská tenistka Svetlana Kuznecovová a domáca Američanka Madison Keysová. Kuznecovová si v sobotňajšom semifinále poradila s najvyššie nasadenou Austrálčankou Ashleigh Bartyovou 6:2 a 6:4.

Bartyová tak stratila šancu dostať sa na prvé miesto vo svetovom rebríčku. Šestnástka "pavúka" Keysová sa prebojovala do finále po tom, čo v druhom semifinálovom dueli vyradila krajanku Sofiu Keninovú po výsledku 7:5, 6:4.

Dvojhra - semifinále:

Svetlana Kuznecovová (Rus.) - Ashleigh Bartyová (1-Aust.) 6:2, 6:4
Madison Keysová (16-USA) - Sofia Keninová (USA) 7:5, 6:4
 
 

Goffin do finále turnaja ATP v Cincinnati

Cincinnati 17. augusta (TASR) - Belgický tenista David Goffin sa prebojoval do finále dvojhry na turnaji Masters 1000 v americkom Cincinnati. Ako šestnásty nasadený zdolal v sobotu v semifinále Francúza Richarda Gasqueta 6:3 a 6:4.

Srbský tenista Novak Djokovič neobháji titul vo dvojhre na turnaji Masters 1000 v americkom Cincinnati. Najvyššie nasadený hráč nestačil v semifinále na turnajovú deviatku Daniila Medvedeva z Ruska, ktorému v noci na nedeľu podľahol v troch setoch 6:3, 3:6, 3:6.

Djokoviča limitovali problémy s lakťom, bolesti sa v piatok ešte zintezívnili. "Prehral som, ale nedá sa povedať, že by som hral vyložene zle. V mojej hre vidím väčšinou pozitíva. Podľahol som súperovi, ktorý hral úžasný tenis," citovala svetovú jednotku agentúra AP.

Medvedev po prehre v prvom sete dokázal nepriaznivo sa vyvíjajúci duel otočiť, na ceste za víťazstvom nastrieľal 14 es. "Ani neviem, ako som dokázal tento zápas zvrátiť. Po prvom sete som bol taký unavený, myslel som si, že neudržím to vysoké tempo. V druhom sete sa však naskytla šanca získať 'momentum' a publikum mi dodalo energiu. Je to skvelý pocit vyhrať a zdolať svetovú jednotku," vyslovil sa ruský tenista.

dvojhra - semifinále:

David Goffin (16-Belg.) - Richard Gasquet (Fr.) 6:3, 6:4
Daniil Medvedev (9-Rus.) - Novak Djokovič (1-Srb.) 3:6, 6:3, 6:3
 

Polášek a Dodig postúpili do deblového finále v Cincinnati

Cincinnati 18. augusta (TASR) - Slovenský tenista Filip Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom postúpili už do finále štvorhry na turnaji ATP v Cincinnati. V sobotňajšom semifinálovom stretnutí, ktoré bolo prerušené pre dážď, si poradili s britským párom Jamie Murray, Neal Skupski 6:1 a 6:4.

Štvorhra - semifinále:

Filip POLÁŠEK, Ivan Dodig (SR/Chor.) - Jamie Murray, Neal Skupski (V.Brit.) 6:1, 6:4
 
 

Vyberte región