Kurz eura sa v pondelok stabilizoval

19.08.2019 Celý región

Londýn 19. augusta (TASR) - Kurz eura sa v pondelok stabilizoval po najväčšom týždňovom poklese za takmer dva mesiace. Na svetové trhy sa totiž postupne vracia apetít po riziku po týždňoch otrasov.

Vďaka nádeji na fiškálne stimuly z Nemecka a víkendové kroky Číny, ktorá chce znížiť náklady na poskytovanie úverov firmám, niektoré meny, citlivo reagujúce na rast, ako napríklad austrálsky dolár, posilnili.

Optimizmus investorov však bude pravdepodobne časovo obmedzený prejavom šéfa amerického Federálneho rezervného systému (Fed) Jeroma Powella koncom tohto týždňa na konferencii centrálnych bánk v Jackson Hole.

Trhoví stratégovia sa domnievajú, že sa v komentároch zameria na upokojenie nervóznych trhov, a že si Fed pripraví pôdu pre ďalšie zníženie sadzieb po tom, ako svoj kľúčový úrok v júli znížil o štvrť percentuálneho bodu.

Kurz eura sa v pondelok na začiatku obchodovania Londýne ustálil na úrovni 1,1094 USD/EUR po tom, ako minulý týždeň klesol o 1 %, čo bol jeho najväčší týždenný pokles od začiatku júla.

Dolárový index, ktorý meria silu amerického dolára voči košu hlavných mien, sa v pondelok počas obchodovania v Ázii mierne zvýšil na 98,201 bodu. Pohybuje sa tak blízko dvojtýždňového maxima 98,339 bodu, na ktoré sa nakrátko vyšplhal v piatok 16. augusta.
 

Vyberte región