Na 2. ročníku Grand prix mesta Prešov očakávajú stovku pretekárov

26.08.2019 Prešov

Prešov 26. augusta (TASR) - Druhý ročník podujatia v dráhovej cyklistike Grand prix mesta Prešov dostal od Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) najvyššiu klasifikáciu - C1. Prešovský velodróm tak bude v dňoch 28. a 29. augusta dejiskom prestížneho podujatia, na ktorom sa zúčastní približne stovka pretekárov zo 14 krajín.

Muži, ženy a juniori budú súťažiť v olympijských disciplínach omnium, madison, šprint a keirin, pričom pôjde aj o body do kvalifikácie OH 2020. Okrem slovenskej dráhovej elity sa predstavia pretekári z 13 európskych krajín a na GP mesta Prešov zavítajú aj čestní hostia, ktorí boli prítomní pri otváraní velodrómu v roku 1989 - Vladimír Holeček a Kamil Haťapka. Pozvanie prijal aj viceprezident Európskej cyklistickej federácie Alexander Gusjatnikov.

Najväčší favoriti GP mesta Prešov 2019:

Muži: Lasse Norman Hansen, Niklas Larsen (obaja Dán.), Kneisky Morgan, Florian Maitre (obaja Franc.), Karaljok Jauheni (Biel.), Wojciech Pszczolarski (Poľ.), Daniel Babor (ČR), Maximilian Levy (Nem.)

Ženy: Jarmila Macháčová (ČR), Katarzyna Pawlowskka, Justyna Kaczkowska (Poľ.), Amalie Dideriksenová, Julie Lethová (obe Dán.), Ina Savenková (Biel.)
 

Vyberte región