Volejbalistky SR prehrali na ME v D-skupine s Ruskami

29.08.2019 Bratislava

Bratislava 29. augusta (TASR) - Slovenské volejbalové reprezentantky prehrali vo štvrtkovom záverečnom vystúpení v D-skupine majstrovstiev Európy s Ruskami 0:3. V tabuľke obsadili tretie miesto a v nedeľňajšom osemfinále sa na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu stretnú s Taliankami alebo Belgičankami. Definitívnu odpoveď dá večerný duel Poľsko - Taliansko (20.30), ktorý určí poradie v B-skupine v Lodži.
 
D-skupina /Bratislava/:

Slovensko - Rusko 0:3 (-14, -9, -12)
66 minút, rozhodovali: Simonovská (ČH), Marques Ferreira (Portug.), 5730 divákov.

Slovensko: Kostelanská 3, Pencová 2, Koseková 1, Radosová 6, Herelová 2, Palgutová 5, libero Španková (Hudecová 0, Kijaková 1, Ovečková 0). Tréner: M. Fenoglio.

Rusko: Starcevová 4, Voronkovová 14, Korolevová 10, Gončarovová 10, Parubecová 10, Jefimovová 3, liberá Galkinová a Čikrizovová (Lazarenková 0, Romanovová 1, Kurilová 4, Lazarevová 2). Tréner: V. Pankov.


Favoritky z Ruska začali zostra päťbodovou šnúrou, potom sa síce presadili už aj Slovenky, ale dominanciu súperiek nezastavili. Rozdiel sa neustále zvyšoval a Rusky veľmi rýchlo viedli už 14:3. V ďalšom priebehu sa domáce hráčky zapisovali na ukazovateľ skóre častejšie a znížili na 10:18, no Rusky ich bližšie nepustili a úvodné dejstvo doviedli do hladkého konca 25:14 zo svojho pohľadu.

V druhom sete sa obraz hry príliš nezmenil, favorizované družstvo sa opäť rýchlo dostalo do trháku. Slovenky sa nedokázali presadiť cez bloky vysokých súperiek a zaostávali už 7:15. Domácim volejbalistkám chýbala na zdramatizovanie duelu dlhšia bodová séria, nedočkali sa jej však ani v tomto dejstve, ktoré prehrali ešte výraznejšie 9:25.

Slovenky nestrácali bojovnosť ani v treťom sete a dokázali zachrániť aj ťažké lopty, ale dlhodobo nemohli odolávať tvrdému tlaku súperiek, ktoré naďalej kráčali za suverénnym víťazstvom. O prevahu neprišli ani s blížiacim sa záverom a tretí set vyhrali pomerom 25:12.

Hlasy po zápase:

Marco Fenoglio, tréner SR: "Ja som tréner a zodpovednosť je v prvom rade moja. Musím sa ospravedlniť všetkým fanúšikom a všetkým ľuďom, ktorí zaplatili za vstupenky. Z našej strany to nebol dobrý zápas, môžete prehrať, ale nie takýmto spôsobom. Som naozaj sklamaný najmä kvôli ľuďom, ktorí nás prišli podporiť. Som si istý, že na nedeľu sa nachystáme."

Nikola Radosová, smečiarka SR: "Veľmi ma to mrzí, ale nedovolili nám takmer nič. Nie sme na to vôbec zvyknuté a to sa aj ukázalo, s doterajšími tímami sme si vedeli poradiť, možno hrajú podobnejším štýlom. Zrazu pred nami stáli takéto dvojmetrové hráčky a v podstate to nepoznáme. Bolo to niečo medzi príliš veľkou opatrnosťou, možno strachom z chyby, aj kvalitou ich blokov a obrany, že sme sa nevedeli veľmi presadiť."

Karin Palgutová, smečiarka SR: "Možno sme boli zle nastavené na zápas. Nebudeme sa rozprávať o technických chybách, sú vyššie a majú prevahu, ale keby sme boli mentálne vyrovnané, že ideme do súboja na sto percent, možno by sme nevyhrali, no výsledok by nevyzeral tak, ako vyzerá teraz. Najviac nás prehra mrzí najmä kvôli divákom, opäť nás fantasticky povzbudzovali, aj keď sme vysoko prehrávali. Sklamali sme veľmi veľa divákov v publiku, ktorí sa na nás prišli pozrieť. Verím, že v nedeľu to bude oveľa lepšie."

Ďalší zápas D-skupiny:

Švajčiarsko - Bielorusko (18.00 h)

Tabuľka D-skupiny:

1. Nemecko 5 5 0 15:4 14*
2. Rusko 5 4 1 14:3 13*
3. SLOVENSKO 5 3 2 10:8 8*
4. Španielsko 5 2 3 7:12 5*
5. Bielorusko 4 0 4 3:12 1
6. Švajčiarsko 4 0 4 2:12 1

* - postup do osemfinále
 

Vyberte región