Pre silný vietor zasahovalo celkovo 280 hasičov počas 234 výjazdov

01.10.2019 Bratislava

Bratislava 1. októbra (TASR) - Pre silný vietor zasahovalo za posledných 24 hodín celkovo 280 hasičov pri viac ako 200 výjazdoch. Najviac výjazdov zaznamenali v Nitrianskom kraji. Informovala o tom Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

"Silný nárazový vietor, ktorý včera zasiahol územie Slovenska, si za posledných 24 hodín vyžiadal celkom 234 výjazdov hasičov. Počas noci sa situácia upokojila a od 21.00 h stúpol počet výjazdov len minimálne," priblížila Farkasová.

Prevažne podľa jej slov zasahovali pri odstraňovaní spadnutých stromov zo štátnych ciest, miestnych komunikácií a zaparkovaných vozidiel a pomáhali pri strhnutých strechách z bytových a rodinných domov.

V súvislosti s nepriaznivou poveternostnou situáciou zasahovali hasiči najviac v Nitrianskom kraji, a to 57-krát, najmä v okresoch Nitra, Nové Zámky a Komárno. V Trnavskom kraji mali hasiči 47 výjazdov, v Banskobystrickom 45, v Bratislavskom kraji 44, v Trenčianskom kraji 12 a v Košickom a Prešovskom kraji po 7 výjazdov.

Veterné počasie zamestnalo hasičov v Banskobystrickom kraji, za jeden deň zasahovali 45-krát


V súvislosti s nepriaznivou poveternostnou situáciou, ktorú spôsobil silný nárazový vietor, zasahovali hasiči v Banskobystrickom kraji od 30. septembra 6.00 h do 1. októbra 6.00 h celkom 45-krát. TASR o tom informovalo operačné stredisko banskobystrického krajského riaditeľstva HaZZ.

Hasiči z Banskej Bystrice a Brezna zasahovali celkom dvakrát. Hasiči zo staníc v Lučenci, Poltári a Fiľakove zasahovali spolu päťkrát. Po šesť zásahov mali počas tohto dňa príslušníci Okresného riaditeľstva (OR) HaZZ v Revúcej, Veľkom Krtíši a Žiaru nad Hronom. Osem zásahov mali hasiči z OR HaZZ v Rimavskej Sobote.

Najviac zásahov, celkom desať, mali hasiči z Okresného riaditeľstva HaZZ vo Zvolene. V súvislosti s udalosťami tu boli nasadené aj dobrovoľné hasičské zbory obcí Sása, Jelšava a Hriňová.

"Išlo prevažne o odstraňovanie spadnutých stromov zo štátnych ciest a miestnych komunikácií, odstraňovanie následkov strhnutých striech z bytových a rodinných domov, odstraňovanie spadnutých stromov z osobných motorových vozidiel a v jednom prípade zasahovali príslušníci pri požiari stromu spadnutého na elektrickom vedení," uvádza HaZZ s tým, že pri udalostiach nedošlo k zraneniu osôb ani zasahujúcich hasičov.
 

Vyberte región