Silvestrovské oslavy sa začnú na pešej zóne o 21. h

30.12.2008 Prešov

Prešov 30. decembra (TASR) – Počas silvestrovských osláv vystúpi v centre Prešova takmer sto účinkujúcich.
Program na pódiu pred mestským úradom sa začne o 21. h koncertom domácej skupiny BB Country, za ňou bude nasledovať kapela Bastafidli, ktorá sa predstaví zmesou skladieb pre staršiu a strednú generáciu. Program doplní aj vystúpenie hudobno-zábavnej skupiny Ščamba okorenené vstupmi ľudových rozprávačov. Potom bude až do polnoci pódium patriť prešovskej skupine Hrdza, ktorá ponúkne Prešovčanom viac ako hodinový koncert v štýle worldmusic.
Na druhom pódiu pred Divadlom Jonáša Záborského (DJZ) sa bude spolu s obyvateľmi mesta lúčiť so starým rokom výberom svojich najúspešnejších skladieb nitrianska kapela Desmod. Program v tejto časti pešej zóny bude podľa pracovníka Parku kultúry a oddychu Jozefa Kačalu, venovaný predovšetkým mládeži. \"Počas celého večera bude z reproduktorov znieť disco, ktoré bude popretkávané vystúpeniami domácich i hosťujúcich rockových hudobných formácií. Na svoje si prídu aj fanúšikovia východoslovenských popových formácií SUNLIP a Atlantída, \" dodal Kačala.
Presne o polnoci sa na dve minúty rozozvučia zvony v konkatedrále sv. Mikuláša. Za nimi bude nasledovať viac ako desaťminútová pyro-muzikálna show, ktorú odštartujú priamo z parku pred mestskou radnicou. Následne na to sa obyvateľom spred budovy mestského úradu prihovorí aj primátor mesta Pavel Hagyari. Po jeho vystúpení zaznie na prešovskom námestí slovenská štátna hymna v podaní operného speváka Igora Kucera. Program osláv vítania nového roka bude pokračovať ešte hodinu, počas ktorej obyvateľom Prešova zaspieva Igor Kucer známe skladby domácich i svetových interpretov. Mládež bude prichádzajúci rok vítať pre DJZ spolu so známou prešovskou kapelou Chiki Liki Tua. Príprava a priebeh silvestrovských a novoročných programov vyjde v tomto roku radnicu na viac ako 1,6 milióna Sk (53.110 eur). Prostriedky na organizovanie posledného tohtoročného podujatia získala predovšetkým zo sponzorských darov a zvyšok financovala z vlastného rozpočtu.
Na poriadok a bezpečnosť počas osláv budú dohliadať desiatky mestských i štátnych policajtov. Hlavná ulica bude od 21. h až do 2. h rannej, v úseku od križovatky Hlavná – Grešova až po križovatku Hlavná - Jarková pre dopravu v oboch smeroch úplne uzatvorená. Obchádzková trasa povedie po priľahlých komunikáciách na uliciach, Grešova, Vajanského, Štefánikova, Baštová a Jarková.
 

Vyberte región