Hays Travel kúpi všetky predajné miesta CK Thomas Cook v Británii

09.10.2019 Celý región

Londýn 9. októbra (TASR) - Spoločnosť Hays Travel kúpi všetky predajné miesta britskej cestovnej kancelárie (CK) Thomas Cook, čím zachráni až 2500 pracovných miest. Uviedla to v stredu britská insolvenčná služba (Insolvency Service).

Thomas Cook, najstaršia CK na svete, ktorej predajne boli už celé generácie súčasťou centier britských miest, minulý mesiac vyhlásila bankrot.

Hays Travel získa všetkých 555 prevádzok a pokúsi sa opätovne zamestnať bývalých maloobchodných pracovníkov CK Thomas Cook, oznámila insolvenčná služba.

„Táto dohoda poskytuje príležitosť na opätovné zamestnanie značného počtu bývalých zamestnancov spoločnosti Thomas Cook a zabezpečí budúcnosť maloobchodných prevádzok na hlavných triedach v Spojenom kráľovstve,“ uviedol Jim Tucker, partner správcu konkurznej podstaty.

Hays Travel je súkromná spoločnosť, ktorú spoločne vlastnia a spravujú generálny riaditeľ John Hays a predsedníčka predstavenstva Irene Haysová. Firma so 40-ročnou históriou a so sídlom v Sunderlande v severovýchodnom Anglicku dosiahla v roku 2018 obrat viac ako 1 miliarda libier (1,11 miliardy eur).

"Je to pre nás zmena hry, počet predajných miest, ktoré máme sa takmer zdvojnásobí, a zdvojnásobí sa aj počet našich zamestnancov. Toto odvetvie si tak udrží niektorých z najtalentovanejších ľudí," uviedol John Hays vo vyhlásení na webovej stránke spoločnosti.

Po kolapse spoločnosti Thomas Cook uviazli v zahraničí státisíce turistov. Britské úrady tak museli spustiť najväčšiu repatriáciu svojich občanov v mierovej histórii.

Hays Travel už prijala 421 bývalých zamestnancov skrachovanej CK Thomas Cook a predložila ponuky ďalším bývalým pracovníkom, informovala Insolvency Service.

Británia vymenovala oficiálneho správcu konkurznej podstaty Thomas Cook, ktorý má na starosti likvidáciu a predaj aktív CK.

(1 EUR = 0,89795 GBP)
 

Vyberte región