Oblasť pri Los Angeles musí pre požiare opustiť najmenej 40.000 ľudí

25.10.2019 Celý región

Los Angeles 25. októbra (TASR) - Orgány v americkom štáte Kalifornia nariadili vo štvrtok evakuáciu najmenej 40.000 osôb z oblasti severne od mesta Los Angeles, kde silný vietor rozširuje požiare porastov do blízkosti obydlí. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Na losangelskom predmestí Santa Clarita plamene na dvoch miestach spaľujú suché kroviny, pričom sa dostali až na okraj obývaných území. Niekoľko obytných domov vo štvrtok vyhorelo, bezprostredne však neboli hlásené žiadne zranenia.

Okresný náčelník hasičského zboru Daryl Osby vyhlásil, že ani jeden z týchto dvoch požiarov sa dosiaľ nepodarilo dostať pod kontrolu. Ich šírenie je pripisované prudkému vetru, ktorý má podľa predpovedí v danom regióne ešte zosilnieť. Rýchlosť v nárazoch môže dosahovať až 112 kilometrov za hodinu.

Stovky ľudí museli vo štvrtok opustiť aj vinársku oblasť severne od kalifornského San Francisca, kde k rozšíreniu lesného požiaru takisto prispel silný vietor. Oheň v okrese Sonoma zasiahol územie s rozlohou 39 štvorcových kilometrov. Pred dvoma rokmi vyčíňali v tej istej časti Kalifornie požiare, ktoré si vyžiadali životy 44 ľudí.
 
 
 

Vyberte región