Obmedzenia dodávok pre veľkoodberateľov budú pokračovať aj vo štvrtok

08.01.2009 Celý región

Bratislava 7. januára (TASR) - Obmedzenie dodávok plynu pre veľkoodberateľov na celom území SR bude v rovnakej miere ako dnes pokračovať aj vo štvrtok. Oznámil to dnes večer prevádzkovateľ distribučnej siete SPP – ...
\"Obmedzujúci odberový stupeň číslo 8 znamená, že odberatelia so zmluvne dohodnutým množstvom zemného plynu nad 633 MWh (nad 60 000 m3) znižujú odber zemného plynu na úroveň bezpečnostného minima, \" informovali TASR zástupcovia spoločnosti. Pre vykurovanie domácností platí naďalej základná vykurovacia krivka číslo 1, teda bez obmedzenia odberu plynu. Rovnaké nastavenie odberu plynu predpokladá SPP - distribúcia aj na piatok 9. januára.

V dôsledku pokračujúceho rusko-ukrajinského sporu boli v noci nadnes úplne zastavené dodávky zemného plynu na Slovensko. V dôsledku výrazného obmedzenia dodávok, ku ktorým došlo už v utorok, trvá stav núdze, ktorý SPP – distribúcia vyhlásila ten istý deň o 14. hodine. S ním súvisí aj možnosť regulácie dodávok plynu pre jednotlivé skupiny odberateľov. Predstavitelia vlády však deklarovali, že obmedzenie dodávok by sa nemalo dotknúť domácností, nemocníc ani ďalších služieb pre verejnosť.
 

Vyberte región