Tatravagónka požaduje pri odbere plynu zohľadniť geografickú polohu firiem

08.01.2009 Poprad

Poprad 8. januára (TASR) - Popradská Tatravagónka očakáva, že ministerstvo hospodárstva zohľadní geografickú polohu podnikov, ktorých sa dotýka obmedzenie odberu plynu na Slovensku.
Podľa vedenia akciovej spoločnosti je poloha rozhodujúcim faktorom spotreby. Pre Tatravagónku je pri súčasných mrazoch, keď pod Tatrami klesajú nielen nočné, ale aj denné teploty hlboko pod bod mrazu, nevyhnutné zvýšenie limitu z 13.600 m3 plynu na minimálne 30.000 m3 za deň.
Podtatranský výrobca nákladných vagónov a podvozkov v súlade s platnou vyhláškou týkajúcou sa obmedzenia dodávok plynu počas núdzového režimu obmedzil niektoré výrobné operácie. \"Robíme všetko pre to, aby sme reguláciou spotreby plynu limitovali dopady na plnenie výrobných plánov a záväzkov voči zákazníkom vyplývajúce z podpísaných zmlúv, ktoré spôsobuje znížený odber. Temperovanie všetkých výrobných a administratívnych priestorov je operatívne regulované a prispôsobené núdzového režimu, \" informovala TASR hovorkyňa spoločnosti Pavla Tajbošová.
 

Vyberte región