Kronospan SK Prešov nemá dôvod na obmedzenie výroby

08.01.2009 Prešov

Prešov 8. januára (TASR) – Výroba v drevospracujúcom závode Kronospan SK Prešov momentálne nie je v súvislosti s reguláciou dodávok plynu ohrozená. Uviedol to dnes pre TASR konateľ spoločnosti Dušan Sneider.
\"Pochopiteľne, že dôsledky obmedzenia dodávok pociťujeme aj my, ale žiadna z našich technológií nie je závislá výhradne od plynu, pretože ako drevospracujúci kombinát dokážeme využívať alternatívne zdroje energie. Z týchto dôvodov sme teda zatiaľ urobili len mierne korekcie výroby, na výrazné obmedzenie našej produkcie však nebol dôvod, \" konštatoval Sneider.
V minulom roku investovali v tomto závode približne 730.000 eur (21,99 milióna Sk) do zavedenia novej technológie na spaľovanie biomasy, čo sa v týchto chvíľach podľa konateľa spoločnosti ukazuje ako strategicky správne rozhodnutie. Okrem toho vedia v závode vyrábať teplo aj spaľovaním drevného prachu.
Hlavnou výrobnou činnosťou spoločnosti Kronospan SK Prešov je produkcia veľkoplošných materiálov na báze dreva, drevotriesky a laminovanej drevotrieskovej dosky. Firma zamestnáva do 400 pracovníkov a v uplynulom roku vyviezla na zahraničné trhy viac ako polovicu svojej produkcie.
 

Vyberte región