Challenge: Pezinčanky vypadli

20.11.2019 Celý región

Pezinok 20. november (TASR) - Volejbalistky Strabagu VC Bilíkova Pezinok sa rozlúčili s pohárovou Európou. Zverenky trénerky Evy Kosekovej prehrali v domácej odvete 2. kola Challenge Cupu so slovinským SIP Šempeter 0:3, a keďže rovnakým výsledkom prehrali na palubovke súpera aj pred dvomi týždňami, zo súťaže vypadli. Šempeter sa v ďalšom kole stretne s lídrom rakúskej ligy ASKÖ Linz/Steg.

Slovinky si hneď v úvode vypracovali dvoj až trojbodový náskok, ktorý si udržiavali do polovice setu. Pezinčanky potom dokázali niekoľkokrát zmazať dvojbodové manko, ale koncovku zvládli lepšie hosťujúce volejbalistky a úvodný set získali v pomere 25:22.

Druhý set bol veľmi vyrovnaný, tímy sa striedali v tesnom vedení. Pred koncovkou sa domáce hráčky dostali do sľubného náskoku 21:17, ale nedoviedli nádejný set do úspešného konca. Slovinky už viac Pezinčankám nedovolili, získali osem bodov za sebou a druhý set, ktorý pre ne už znamenal istotu postupu, vyhrali 25:21.

V treťom sete prišla na smeč Trebichavská namiesto Trachovej. Domáce viedli 10:8, ale potom prehrávali 12:16. V koncovke ešte Pezinok odvrátil tri mečbaly a z 21:24 vyrovnal na 24:24, no hosťujúce hráčky získali koncovku 27:25 a ani v odvete nestratili set. Pezinok sa v pohárovej Európe predstavil po 13 rokoch.

Eva Koseková, trénerka Strabagu: "Som veľmi sklamaná, pretože súper bol hrateľný, aj keď treba uznať, že mali lepšiu obranu na sieti a vychytali veľa lôpt v v obrane v poli. Boli sme na súpera dobre pripravení, ale nedokázali sme splniť taktické pokyny."

Zuzana Písečná, univerzálka Strabagu: "Kľúčový moment nastal v závere druhého setu. Súper zatlačil servisom, my sme si nevedeli prihrať. Myslím, že najväčší rozdiel bol v podaní, my sme najmä v prvom sete veľa pokazili, naopak súper nás servisom tlačil."

Lucia Herdová, smečiarka Strabagu: "Našim problémom bolo, že sme robili veľa chýb, dávali sme im lopty zadarmo a takýto súper to dokázal využiť. Nevedeli sme sa vyrovnať s ich dobrým servisom, na druhej strane sme ich podaním nezatlačili. Mrzí nás záver druhého setu, ktorý sme mali dotiahnuť."

Challenge Cup žien - 2. kolo - odveta:

Strabag VC Bilíkova Pezinok - SIP Šempeter 0:3 (-22, -21, -25)
Prvý zápas 0:3, postúpil Šempeter
Rozhodovali: Sabroso Moratilla (Šp.) a Barev (Bul.), 400 divákov

Pezinok: Sedláčková 0, Trachová 2, Ráchelová 9, Písečná 18, Herdová 11, Tereza Hrušecká 8, libero Jančová (Trebichavská 5, Smiešková 0, Kováčová 1, Marušinová 1)

Šempeter: Črnilová 1, Mojca Božičová 1, Žnidarová 15, Praunseisová 11, Lakovšeková 13, Lekšeová 6, liberá Mazejová a Banková (Rituperová 3, Maša Božičová 1)
 

Vyberte región