Home Credit českého miliardára Kellnera na burzu v Hongkongu nevstúpi

21.11.2019 Celý región

Praha 21. novembra (TASR) - Skupina Home Credit, ktorá nedávno dostala zelenú na vstup na hongkonskú burzu, oznámila, že v príprave primárnej verejnej ponuky (IPO) pokračovať nebude. Home Credit je súčasťou skupiny PPF najbohatšieho Čecha Petra Kellnera.

"Skupina Home Credit oznamuje, že pre trhové podmienky sa rozhodla nepokračovať v procese smerujúcom ku globálnej ponuke akcií jej 100-percentne vlastnenej dcérskej firmy Home Credit NV na burze v Hongkongu," citoval spoločnosť server novinky.cz.

Home Credit získal od burzy povolenie na vstup v septembri. Už predtým sa skupina v súvislosti s prípravou IPO v hodnote približne 1 miliarda USD (904,24 milióna eur) obrátila na banky Citigroup, HSBC a Morgan Stanley.

Poloautonómny čínsky región Hongkong však v súčasnosti čelí najväčšej politickej kríze za posledné desaťročia. Na ich začiatku boli protesty proti plánovanému vydávaniu podozrivých z Hongkongu do pevninskej Číny. Protesty sa však neskôr rozšírili na všeobecné demonštrácie za demokraciu a proti policajnému násiliu.

(1 EUR = 1,1059 USD)
 

Vyberte región