Hlasovanie o sedem divov Prešovského kraja končí o sedem dní

13.01.2009 Prešov

Prešov 13. januára (TASR) - Hrad Ľubovňa sa drží v súčasnosti na čele rebríčka ankety Hľadáme sedem divov Prešovského kraja, ktorú vyhlásil Prešovský samosprávny kraj (PSK) v októbri minulého roka. Do konca ...
Sedmička najväčších atraktivít sa nezmenila. Stále do nej patrí historické centrum Bardejova, Hrad Ľubovňa, Tatranský národný park, oltár Majstra Pavla z Levoče, vodná nádrž Domaša, súbor drevených kostolíkov a Pieninský národný park.
\"Vytrvalí hlasujúci svojimi internetovými hlasmi posunuli na prvé miesto Hrad Ľubovňa, ktorý odtiaľ vytlačil historické centrum Bardejova. Hrad Ľubovňa si musel svoju pozíciu tvrdo vydobyť, keďže sa v prvej sedmičke pôvodne nenachádzal a týždeň po týždni si pomaly zlepšoval skóre, \" informovala dnes hovorkyňa PSK Veronika Fitzeková.
\"Teší nás to, pretože táto zaujímavá pamiatka je našou pýchou. Hrad Ľubovňa eviduje najviac návštevníkov v Prešovskom kraji. Venujeme mu patričnú pozornosť a práve v tomto období tam prebieha rekonštrukcia niektorých objektov, \" poznamenal predseda PSK Peter Chudík.
Rozdiel hlasov je podľa hovorkyne veľmi tesný a až posledné dni hlasovania ukážu, aké bude definitívne poradie. Na hlasovanie majú všetci záujemcovia posledných sedem dní, pretože bude definitívne uzavreté v utorok 20. januára o 8.00 h.
Anketu Hľadáme sedem divov Prešovského kraja vyhlásili počas dňa otvorených dverí v Úrade PSK 23. októbra minulého roku. \"Jej cieľom bolo zistiť, čo obyvatelia nášho kraja považujú za najkrajšie, najzaujímavejšie a najatraktívnejšie, \" vysvetlil Chudík. Potvrdil, že na základe výsledkov verejného hlasovania PSK vydá v tomto roku jeden špeciálny propagačný materiál určený na prezentáciu kraja.
Sedem divov PSK sa bude po prvý raz prezentovať na výstave cestovného ruchu ITF Slovakiatour v Bratislave koncom januára.
 

Vyberte región