Hansgrohe bude sponzorom Bory ďalšie dva roky

03.12.2019 Celý región

Schiltach 3. decembra (TASR) - Nemecká spoločnosť zameraná na sanitárnu techniku Hansgrohe bude sponzorom cyklistického tímu Bora až do konca roka 2021.

"Sme radi, že sme sa dohodli s našim parterom. Táto dohoda nám garantuje istotu, že môžme plniť naše vízie až do roku 2021. Som si istý, že tento sponzor nám umožní naplniť naše ambície," uviedol na webe spoločnosti manažér Bora-Hansgrohe Ralph Denk. "Sme hrdý na skvelé výkony tímu, je to výhra aj pre našu značku. Chcem pokračovať v písaní spolčeného príbehu," uviedol výkonný riaditeľ spoločnosti Hansgrohe Hans Jürgen Kalbach.

V ročníku 2019 dosiahol tím 47 víťazstiev. K úspechu prispel aj Slovák Peter Sagan, ktorý na Tour de France získal po rekordný siedmy raz zelený dres za víťazstvo v bodovacej súťaži. "Je to super, že takýto silný partner bude s nami ďalšie dve sezóny," uviedol Sagan na svojom twitteri.

Ďalšou výraznou postavou tímu bol v tejto sezóne Emanuel Buchman, ktorý obsadil na TdF 2019 štvrté miesto. "Ďakujem Hansgrohe za dôveru a podporu. Táto sezóna bola pre nás extrémne úspešná. Všetci máme rovnakú víziu a spoločne tvrdo pracujeme, aby budúca bola ešte úspešnejšia," uviedol na hansgrohe-group.com Buchmann.
 

Vyberte región