Obidve strany sa zhodli na tabuliach s označením Štrbské Pleso

16.01.2009 Poprad

Štrba/Vysoké Tatry 16. januára (TASR) - Bodku za sporom o dopravné tabule s názvom Štrbského Plesa chcú dať obidve strany, teda obec Štrba i mesto Vysoké Tatry.
Starosta Štrby dnes verejne vyzval primátora mesta, aby prijal kompromisný návrh a súhlasil s osadením dopravných tabúľ s označením Štrbské Pleso, teda nie Štrba-Štrbské Pleso ani Vysoké Tatry-Štrbské Pleso.
\"Zdôrazňujem, že týmto návrhom neustupujeme od svojich práv a nárokov a ani o piaď neustúpime v boji za spravodlivosť a obhájenie Štrbského Plesa ako miestnej časti Štrby. Naďalej sa považujeme za legitímneho správcu tohto územia, \" konštatoval starosta. Podľa neho cieľom výzvy je ukončiť prieky, ktoré už média stihli nazvať \"tabuľovou vojnou\".
Primátor Vysokých Tatier Ján Mokoš v reakcii na výzvu uviedol, že mesto už minulý týždeň nechalo vyrobiť tabule len s označením Štrbské Pleso. \"Dnes posielame starostovi Štrby výzvu, aby do 48 hodín odstránil ich tabuľu a v pondelok 19. januára po uplynutí lehoty osadíme na stĺpiky novú s označením Štrbské Pleso. Už 13. januára som sa vyjadril pre verejnoprávnu STV, že mesto sa nebráni tomuto riešeniu, \" dodal.
\"Tabuľová vojna\" sa začala v úvode roka, pričom za dva týždne sa dopravné tabule menili niekoľkokrát a obidve strany podali v tejto súvislosti aj trestné oznámenia.
 

Vyberte región