Zo sedmičky divov Prešovského kraja vypadla Domaša

16.01.2009 Prešov

Prešov 16. januára (TASR) - Cieľová rovinka poriadne zamiešala karty v ankete Hľadáme sedem divov Prešovského kraja.
Štyri dni pred koncom hlasovania sa situácia zásadne zmenila. Do vedenia sa vrátil Bardejov a z prvej sedmičky vypadla vodná nádrž Domaša, ktorá pri vyhlásení ankety počas dňa otvorených dverí na Úrade Prešovského samosprávneho kraja (PSK) začala na druhej priečke. Vytlačilo ju historické centrum Levoče, ktoré počas celého hlasovania oscilovalo okolo siedmeho miesta.
Medzi sedmičku najväčších atraktivít v Prešovskom kraji patria k dnešnému dňu historické centrum Bardejova, Hrad Ľubovňa, Tatranský národný park, oltár Majstra Pavla z Levoče, súbor drevených kostolíkov, Pieninský národný park a historické centrum Levoče.
Zlom v poradí spôsobilo hlasovanie prostredníctvom anketových lístkov, ktoré boli súčasťou Spravodaja PSK. Prostredníctvom spravodaja suverénne najviac hlasov získal súbor drevených kostolíkov a v tesnom závese za ním oltár Majstra Pavla z Levoče. Domaša v tomto hlasovaní skončila na treťom mieste od konca, čo ju definitívne \"vyšachovalo\" z prvej sedmičky. Veľa hlasov prostredníctvom anketových lístkov prišlo aj pre Beliansku jaskyňu, Spišskú Kapitulu, Bardejovské Kúpele či Národný park Poloniny. Na postup do prvej sedmičky im to však nestačilo.
Hlasovanie o sedem divov Prešovského kraja bude definitívne ukončené 20. januára o 8.00 h ráno. Keďže rozdiel hlasov je stále veľmi tesný, zrejme až posledné hodiny ukážu definitívne poradie, predovšetkým v prvej sedmičke. \"Chceme však upozorniť hlasujúcich prostredníctvom internetu, že jednému miestu môžu dať z jednej adresy len jeden hlas, \" zdôraznila Marta Sibalová z tlačového oddelenia PSK. Dodala, že veľké množstvo hlasov museli vyradiť práve preto, že nesplnili túto podmienku.
Sedem divov PSK bude po prvý raz prezentovaných koncom budúceho týždňa na výstave cestovného ruchu ITF Slovakiatour v Bratislave.
 

Vyberte región