Finalistky Miss Slovensko 2009 predstavili netradične na Lomnickom štíte

18.01.2009 Poprad

Produkčný dom FORZA, agentúra OKLAMČÁK Production a televízia Markíza v sobotu predstavili na Lomnickom štíte verejnosti dvanásť finalistiek a náhradníčku prestížnej súťaže krásy Miss Slovensko 2009.
O výbere finalistiek na siedmich kastingoch, ktorých sa zúčastnilo viac ako tisíc dievčat, rozhodovali riaditeľka súťaže Lucia Hablovičová, šéf agentúry Oklamčák Production Jozef Oklamčák, Miss Slovensko 2008 Edita Krešáková, Igor Timko, Katka Koščová, Tomáš Bezdeda, Eva Pavlíková Štefan Skrúcany a fotografka Petra Ficová. Tie, ktorým sa podarilo postúpiť, absolvovali s porotou rozhovor a čakanie, či sa dostanú do semifinálového kola, ktoré sa uskutočnilo 28. novembra 2008.

„Určite bolo veľmi ťažké rozhodnúť, ktoré z dievčat postúpia pretože kastingov sa tento rok zúčastnilo veľa zaujímavých dievčat. Zamerali sme sa však aj na prejav, vzdelanie a celkové vyžarovanie dievčat. Nehľadali sme umelé krásky ale prirodzené dievčatá s ktorými dokážeme ďalej pracovať“ povedala riaditeľka súťaže Miss Slovensko Lucia Hablovičová.

Finálová zostava najkrajších Sloveniek sa verejnosti prvýkrát predstavila na netradičnom mieste – na najvyššom obývanom mieste na Slovensku – na Lomničskom štíte. K finalistkám súťažiacim o najprestížnejší titul patria: Monika Macharová z Trenčína, Alexandra Kiš Bandiová z Rožnavy, Barbora Franeková zo Žiliny, Mária Zelinová z Veľkého Krtíša, Michaela Štítová z Námestová, Martina Sabová z Vinného, Viktória Bobríková z Trebišová, Katarína Príkazská z Bratislavy, Soňa Skoncová z Prievidze, Ivana Smolková z Kysuckého Nového mesta, Aneta Valentová z Lozorna, Petronela Pribilová zo Senice. V neľahkej úlohe náhradníčky sa tohto roku ocitla Patrícia Jakabová z Bratislavy. Meno ďalšej nositeľky titulu Miss Slovensko 2009 bude známe sedemnásteho apríla 2009.

Ďalšou etapou MISS Slovensko 2009 je komplexná príprava finalistiek, ktorá zahŕňa aj dve sústredenia. Zamerané sú najmä na pohybovú prípravu dievčat či mediálny tréning. Táto fáza prípravy zahŕňa aj prípravu kampane Miss Sympatia a fotografovanie štýlového katalógu, o ktoré sa postará nová fotografka projektu Petra Ficová.

Súťažiace (Meno, vek, výška, mesto, znamenie, povolanie):
1. Macharová Monika 19 178 Trenčín Lev asistentka
2. Kiš Bandiová Alexandra 19 178 Rožňava Baran Študentka SŠ
3. Franeková Barbora 20 178 Žilina Rak Študentka VŠ
4. Zelinová Mária 20 177 Veľký Krtíš Strelec modelka
5. Štítová Michaela 22 175 Námestovo Ryby Študentka VŠ
6. Sabová Martina 20 175 Vinné okr. Michalovce Ryby Študentka VŠ
7. Bobríková Viktória 18 175 Trebišov Blíženci Študentka SŠ
8. Príkazská Katarína 23 175 Bratislava Rak Študentka VŠ
9. Skoncová Soňa 22 174 Prievidza Strelec modelka
10. Smolková Ivana 21 173 Kys. Nové město Lev Študentka VŠ
11. Valentová Aneta 20 173 Lozorno Strelec Študentka VŠ
12. Pribilová Petronela 19 171 Senica Rak Študentka VŠ
N. Jakabová Patrícia 20 172 Bratislava Váhy Študentka VŠ

Organizátori: Produkčný dom FORZA, Oklamčák Production, televízia Markíza

Generálni reklamní partneri: Euronics – elektro z Vášho mesta, AquaCity Poprad – vodný raj pod Tatrami, Hydrotour – máme radi leto, Hypernova – za kvalitou sa ísť oplatí
Hlavní reklamní partneri: ECO – INVEST, Kúpele Brusno, oficiálna voda Brusnianka, Mondi SCP, Volkswagen, Falkensteiner Hotel Bratislava, Fis Group Slovakia, Arent Development
Reklamní partneri: HASS, Slovenská pošta, Pierot Exklusive, Puma Slovakia, Fiorangelo, Bourjois
Mediálni partneri: Rádio Okey, Nový Čas, Markíza, Žurnál, Nový Čas pre ženy, Život, Nový Čas Nedeľa, Eva, Rebecca, Šport, Zoznam.sk, Plazmamedia, SITA, ISPA
 

Vyberte región