Rezort rozdelil školám 769.799 eur za úspechy žiakov v súťažiach

30.12.2019 Bratislava

Bratislava 30. decembra (TASR) - Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR rozdelilo základným a stredným školám 769.799 eur. Rozdelené im boli za úspechy ich žiakov na celoslovenských či medzinárodných súťažiach a olympiádach v školskom roku 2018/2019. TASR o tom informovali z odboru komunikácie a protokolu MŠVVaŠ.

Financie môžu školy využiť na odmeňovanie učiteľov, ktorí pripravovali žiakov na súťaže a olympiády, priblížil rezort školstva. Taktiež ich môžu využiť na nákup didaktickej techniky a učebných pomôcok či na úhradu nákladov súvisiacich s pobytom žiakov na súťažiach. Použiť ich môžu aj na aktivity súvisiace s účasťou školy v medzinárodných projektoch a programoch.

Ministerku školstva Martinu Lubyovú (SNS) teší, že sa do súťaží a olympiád zapája toľko žiakov. "Mnohí z nich sa nestratili ani na medzinárodnej úrovni v konkurencii svojich rovesníkov z Európy i celého sveta. Vysoký počet ocenených umiestnení a s tým súvisiaci nárast objemu finančných prostriedkov, ktoré sme školám vyplatili, potvrdzuje, že máme na Slovensku veľa šikovných a nadaných žiakov," povedala.

Za výsledky žiakov v uplynulom školskom roku získalo finančné prostriedky celkovo 592 základných a stredných škôl a školských zariadení. Dosiahnuté výsledky sú obodované, pričom jeden bod má hodnotu 200 eur, uvádza ministerstvo.

Najúspešnejšou školou je podľa MŠVVaŠ Gymnázium na Poštovej 9 v Košiciach, ktoré získalo za výsledky svojich žiakov takmer 19.600 eur. V poradí druhú najvyššiu sumu 15.400 eur dostalo bratislavské Gymnázium na Grösslingovej 18. Gymnázium Ľudovíta Štúra v Trenčíne dostalo 13.200 eur a bratislavské Konzervatórium na Tolstého 11 získalo 11.200 eur. Najúspešnejšou základnou školou bola Základná škola s materskou školou na Drotárskej ceste 48 v Bratislave, ktorá od rezortu školstva získala 8200 eur.

Ministerstvo uviedlo, že prácu škôl oceňuje už od školského roka 2006/2007.
 

Vyberte región