Polícia zadržala po roztržke v centre mesta opitého ministra Sólymosa

23.01.2020 Bratislava

Bratislava 23. januára (TASR) - Polícia v stredu (22.1.) večer zadržala opitého ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa (Most-Híd), ktorý sa mal zapliesť do roztržky v centre Bratislavy. Informáciu priniesol portál pluska.sk.

Sólymos mal vykrikovať, že je minister životného prostredia. Podľa SME bol v reštaurácii na Laurinskej ulici so svojím bratom a dvojica sa mala pohádať s personálom. Keď ich vykázali z reštaurácie, Sólymosov brat mal kopnúť do sklenenej výplne dverí a rozbiť ju.

Na miesto okrem polície privolali aj sanitku, ktorá po chvíli odišla. „Trvalo to už dlho, možno aj od piatej hodiny. Počuli sme krik, tak sme šli von. Minister ešte s jedným mužom po sebe kričali, myslím, že aj niečo rozbili a nechceli zaplatiť. Po Číňanoch (v reštaurácii, pozn.) hádzali peniaze. Minister chcel aj ujsť, tackal sa,“ popisovala pre Plusku svedkyňa z neďalekého obchodu.

Polícia začala pre incident ministra Sólymosa v reštaurácii trestné stíhanie

Polícia začala trestné stíhanie vo veci trestných činov výtržníctva a poškodzovania cudzej veci. Informovala o tom v súvislosti so stredajším (22.1.) incidentom v centre Bratislavy. V ázijskej reštaurácii na Laurinskej ulici sa do roztržky zapojil minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd) a jeho brat.

Výtržnosti nahlásili polícii v stredu krátko po 17.00 h. "Podľa doterajších informácií dvaja muži slovne, ako aj fyzicky napadli personál reštaurácie, pričom po ich vykázaní jeden z mužov poškodil a rozbil sklenenú výplň vchodových dverí reštaurácie," uviedol bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff. Polícia ich zadržala, po vykonaní potrebných úkonov oboch mužov prepustili.

Pri incidente poškodili sklenenú výplň dverí, vznikla tak škoda 1000 eur. Privolaná Rýchla zdravotnícka pomoc jedného zamestnanca reštaurácie previezla na ošetrenie do jednej z bratislavských nemocníc.
 

Vyberte región