Začali sa voľby delegátov na ustanovujúci kongres strany Liga

31.01.2009 Prešov

Prešov 31. januára (TASR) – Dovedna 43 delegátov z Prešovského kraja sa zúčastní na ustanovujúcom kongrese občiansko-liberálnej strany Liga, ktorý sa bude konať 28. februára v Bratislave.
Uviedol to dnes na tlačovej konferencii v Prešove člen celoslovenského prípravného výboru Martin Urmanič.
Séria ôsmich krajských kongresov strany, ktoré majú na ustanovujúci snem vyslať spolu 300 delegátov, sa začala v piatok 30. januára večer v Prešove, dnes sa uskutoční v Košiciach a postupne bude pokračovať v ostaných krajských mestách.
\"Ide v podstate o klasický proces vytvárania straníckych štruktúr v regiónoch, kde sme sa už plne etablovali. Na februárovom ustanovujúcom kongrese zvolia delegáti predsedu strany a ďalších členov vedenia. Okrem toho sa budeme zaoberať kreovaním rady, ktorá bude pracovať na programových výstupoch a v neposlednom rade budeme hovoriť o našej účasti na všetkých voľbách, ktoré sa uskutočnia na Slovensku v tomto roku, \" povedal pre TASR Urmanič a dodal, že na kongrese sa budú zaoberať aj možnosťou podpory niektorého z kandidátov na post hlavy štátu.
Po vytvorení straníckych štruktúr a naštartovaní procesu prípravy programu však Liga podľa slov Urmaniča nechce čakať až do volieb, ale plánuje hneď aktívne vstúpiť do politického diania a tvorby legislatívy. V prípade, že vzniknú návrhy alebo riešenia, budú sa ich snažiť presadiť na parlamentnej pôde prostredníctvom poslanca Juraja Lišku.
Na založení nového politického subjektu sa dohodli 28. septembra minulého roka účastníci prípravného kongresu v Trenčianskych Tepliciach, kde sa členmi prípravného výboru stali exminister Róbert Nemcsics, poslanec Národnej rady SR Juraj Liška, Martin Urmanič a Peter Nižňanský. Ambíciou novej strany je vyplniť stred politického spektra, ktorý sa snažila v minulosti zaujať aj Aliancia nového občana. Občiansko-liberálna strana Liga bola oficiálne zaregistrovaná po zozbieraní potrebného počtu podpisov na Ministerstve vnútra SR začiatkom decembra a následne podnikla aj kroky na vstup do európskych štruktúr.
 

Vyberte región