Pri likvidácii požiaru haly zasahuje v Šuranoch takmer sto hasičov

27.01.2020 Nové Zámky

Šurany 27. januára (TASR) – Profesionálni a dobrovoľní hasiči už viac ako 12 hodín bojujú s požiarom výrobnej haly v Šuranoch. Na mieste už zasadal aj krízový štáb, ktorý určil nočnú taktiku zásahu a ďalšie nasadenie síl a prostriedkov. Požiar je podľa zástupcov hasičov momentálne pod kontrolou a nemá možnosť ďalej sa šíriť.

V likvidácii požiaru sa bude pokračovať aj v nasledujúcich hodinách. „Hasiči pracujú na odnášaní horiacich pneumatík pomocou bagra a čelného nakladača. Dobrovoľní hasiči osvetľujú miesto zásahu pomocou elektrocentrál a osvetľovacích stožiarov z protipovodňových súprav,“ informovala Zuzana Farkasová z prezídia Hasičského a záchranného zboru.

Pri likvidácii požiaru zasahuje takmer sto hasičov

Pri likvidáciu požiaru výrobnej haly v Šuranoch momentálne zasahuje 90 hasičov so 40 kusmi techniky. V jednom z troch zásahových úsekov už hasiči odvetrávajú priestory. Na mieste je aj prezident Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Pavol Nereča a viceprezident HaZZ Adrián Mifkovič.

Požiar haly, v ktorej boli uložené pneumatiky, vyvolal silné zadymenie okolia. „Pracovníci kontrolného chemického laboratória vykonali tri okruhy meraní, všetky s negatívnym výsledkom. Zvýšené hodnoty škodlivé pre občanov neboli zaznamenané,“ uviedla Zuzana Farkasová z prezídia HaZZ.

Hasičom sa podarilo lokalizovať požiar výrobnej haly v Šuranoch

Hasičom sa po šiestich hodinách podarilo lokalizovať požiar výrobnej haly v Šuranoch. Ten vypukol krátkou pred piatou hodinou ráno a momentálne na jeho likvidácii pracuje viac ako 80 profesionálnych aj dobrovoľných hasičov.

Požiar vo výrobnej hale s rozmermi približne 200 krát 100 metrov si doposiaľ nevyžiadal žiadnych zranených. „Pre potreby zasahujúcich hasičov je k dispozícii aj evakuačný autobus Hasičského a záchranného zboru (HaZZ). Hasiči majú situáciu pod kontrolou,“ uviedla Zuzana Farkasová z prezídia HaZZ.

Na mieste udalosti sa nachádzajú aj pracovníci Kontrolného chemického laboratória z Nitry, ktorí vykonávajú monitoring ovzdušia. Z areálu museli pre zadymenie odísť viacerí zamestnanci aj vzdialenejších firiem.

Novozámockí policajti prijali oznámenie o požiari v areáli bývalej šurianskej firmy Elitex v skorých ranných hodinách. Horí tam hala číslo 5, v ktorej boli uskladnené pneumatiky a priestory okolitých prevádzok. „Požiar si zatiaľ nevyžiadal žiadne zranenia, ani obete na životoch, ani nemá vplyv na dopravu v okolí. Z areálu však museli pre zadymenie odísť viacerí zamestnanci aj vzdialenejších firiem,“ informovala polícia na sociálnych sieťach.

Pri požiari haly sa zatiaľ nezistili vyššie hodnoty škodlivín v ovzduší

Hasiči stále pokračujú v likvidácii požiaru výrobnej haly v Šuranoch, v ktorej boli uskladnené pneumatiky. V okolí areálu dochádza k zadymeniu, preto museli svoje pracoviská opustiť zamestnanci aj vzdialenejších firiem.

Podľa slov Zuzany Farkasovej z prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) vykonali pracovníci Kontrolného chemického laboratória z Nitry merania v smere šírenia dymu v oblastiach Úľany nad Žitavou, Hul, Dolný Ohaj a Šurany. „Neboli zaznamenané zvýšené hodnoty škodlivé pre občanov, nedošlo ani k znečisteniu prostredia. Merania v týchto oblastiach sa budú vykonávať opakovane,“ uviedla Farkasová.

Vo výrobnej hale v Šuranoch začalo horieť v skorých ranných hodinách. Momentálne na likvidácii požiaru pracuje vyše 80 profesionálnych a dobrovoľných hasičov, ktorým sa ho už podľa informácií z HaZZ podarilo lokalizovať a dostať pod kontrolu.
 

Vyberte región