Sagan skončil štvrtý v 4. etape Vuelty San Juan, triumf Gaviriu

30.01.2020 Celý región

Valle Fertil 30. januára (TASR) - Slovenský cyklista Peter Sagan sa ani vo 4. etape pretekov Vuelta a San Juan v Argentíne nedostal na pódium. V záverečnom špurte na 185,8 km dlhej trati z Jachalu do Valle Fertil obsadil štvrtú priečku. Triumfoval Kolumbijčan Fernando Gaviria z tímu UAE Team Emirates pred Francúzom Rudym Barbierom a krajanom Alvarom Josem Hodegom.

Sagan sa v závere ocitol v dobrej pozícii, "zavesil" sa za Gaviriu, no vo finiši ho nedokázal predbehnúť a skončil tesne za stupňami. Z pravej strany sa pred neho ešte dostali Barbier i Hodeg. Po šiestom mieste v prvej a piatej priečke v druhej etape dosiahol jazdec Bory-hansgrohe zatiaľ najlepší výsledok v doterajšom priebehu podujatia. Post lídra celkovej klasifikácie si udržal Belgičan Remco Evenepoel z Deceuninck-QuickStepu.

Stredajšia štvrtá etapa mala približne v polovici itineráru tri stúpania, no pelotón sa neroztrhal do rozhodujúceho úniku. Potom už nasledoval zväčša rovinatý profil s technickým dojazdom v závere. Išlo sa v rýchlom tempe a v záverečnej tretine etapy sa z balíka "utrhla" dvojica Peio Goikoetxea a Robin Carpenter. Približne tri kilometre pred cieľovou páskou však ich únik skončil a finiš tak patril opäť šprintérom. Gaviria si v ňom pripísal druhý tohtoročný etapový vavrín, predtým sa tešil z víťazstva aj v 2. etape.

"Podľa očakávania sa opäť rozhodovalo v šprinte. Ďakujem chlapcom za ich prácu, najmä v posledných kilometroch mi to výborne pripravili. Moje nohy ale ešte stále nie sú pripravené na taký dlhý šprint, takže som skončil štvrtý. Počas etapy som sa v jednom z tunelov dostal do menšej kolízie, ale hneď som sa posadil späť na bicykel a udržal som sa v pelotóne," povedal v cieli Sagan.

Vo štvrtok je na Vuelte a San Juan voľný deň, o deň neskôr sa pôjde kráľovská horská etapa na 175 km z Caucete do strediska Alto Colorado.

Výsledky 4. etapy (Jachal-Valle Fertil, 185,8 km): Jachalu do Valle Fertil: 1. Fernando Gaviria Rendon (Kol./UAE Team Emirates) 4:08:03 h, 2. Rudy Barbier (Fr./Israel Start-Up Nation), 3. Alvaro Jose Hodeg Chagui (Kol./Deceuninck-QuickStep), 4. Peter SAGAN (SR/Bora-Hansgrohe), 5. Piet Allegaert (Bel./Cofidis Solutions), 6. Bert Van Lerberghe (Bel./Deceuninck-QuickStep), 7. Marco Benfatto (Tal./Bardiani CSF Faizane), 8. Manuel Belletti (Tal./Androni Giocattoli-Sidermec), 9. Nicolas Naranjo (Arg./Agrupacion Virgin de Fatima-Saddledrunk), 10. Maximiliano Ariel Richeze (Arg./UAE Team Emirates) všetci rovn. čas

Poradie po 4. etape: 1. Remco Evenepoel (Bel./Deceuninck-QuickStep) 11:42:38 h, 2. Filippo Ganna (Tal./Talianska repr.) +33, 3. Oscar Sevilla (Šp./Team Medellin) +1:09, 4. Nelson Oliveira (Portug./Movistar Team) +1:26, 5. Brandon McNulty (USA/UAE Team Emirates) +1:27, 6. Maciej Bodnar (Poľ./Bora-Hansgrohe) +1:28, 7. Alexander Jevtušenko (Rus./Ruská rep.) +1:29, 8. Colin Joyce (USA/Rally Cycling) +1:41, 9. Matteo Fabbro (Tal./Bora-Hansgrohe) +1:42, 10. Gavin Mannion (USA/Rally Cycling) +1:44
 

Vyberte región