USA tvrdia, že Rusko šíri na sociálnych sieťach poplach o koronavíruse

23.02.2020 Celý región

Moskva 23. februára (TASR) - Ruské ministerstvo zahraničných vecí v sobotu odmietlo tvrdenie amerických predstaviteľov, že účty na sociálnych médiách prepojené na Rusko vyvíjajú koordinované úsilie šíriť poplach v súvislosti s novým koronavírusom, informovala o tom agentúra AFP. Obvinenie označujú za úmyselne zavádzajúce.

"Toto je zámerne nepravdivá správa," uviedla Marija Zacharovová pre štátnu tlačovú agentúru TASS v prvej oficiálnej reakcii Ruska na tvrdenia amerických predstaviteľov.

Úradníci amerického ministerstva zahraničných vecí poverení bojom proti dezinformáciám z Ruska uviedli, že na Twitteri, Facebooku a Instagrame sa používajú tisíce falošných osôb píšucich vo viacerých jazykoch, ktoré podporujú nepodložené konšpiračné teórie, že USA sú za vypuknutím ochorenia pomenovaného Covid-19.

"Zámerom Ruska je zasiať nezhody a oslabiť americké inštitúcie a aliancie zvnútra, a to aj prostredníctvom tajných a nátlakových kampaní so škodlivým vplyvom," uviedol námestník ministra zahraničných vecí USA pre európske a eurázijské záležitosti Philip Reeker.
 

Vyberte región