Počet letov v Európe klesol tento týždeň o 60 percent, Rusko zastavuje lety

26.03.2020 Celý región

Londýn/Moskva 26. marca (TASR) - Počet letov v Európe klesol tento týždeň o 60 % alebo 92.000 v porovnaní s rovnakým týždňom minulého roka. Informovala o tom britská spoločnosť OAG, ktorá sa venuje zberu dát v globálnej leteckej doprave.

Podľa údajov OAG na Blízkom východe klesli lety o 45 % a v ázijsko-tichomorskom regióne sa znížili o 30 %.

Pandémia nového koronavírusu znížila dopyt po leteckej doprave na celom svete a prinútila letecké spoločnosti uzemniť veľkú časť svojich flotíl.

Medzitým aj Rusko vo štvrtok oznámilo, že od piatka 27. marca preruší všetky pravidelné a charterové lety do a z krajiny pre 'koronakrízu'.

Zároveň Moskva od 28. marca do 5. apríla zatvorí všetky obchody, okrem potravín, lekární a vybraných predajní so základnými položkami. Toto opatrenia platí aj pre širšie okolie Moskvy, uviedla lokálna vláda vo svojom nariadení.

Úrady oznámili opatrenia po tom, ako Rusko vo štvrtok informovalo o najväčšom náraste nových prípadov ochorenia na COVID-19, čím sa oficiálny počet nakazených zvýšil na 840.

Čo sa týka obmedzení v leteckej doprave, bude umožnená doprava ruských občanov z iných krajín späť domov alebo lety do zahraničia na základe osobitných povolení od vlády, uviedol kabinet na svojej webovej stránke.
 

Vyberte región