Čakajú nás posledné letné grilovačky!

25.08.2004 Celý región

Ak ste aj vy priaznivcami letných posedení pri dobrom jedle, nezabúdajte ani na dobré pitie. Čo tak ozvláštniť posledné tohtoročné grilovačky zaujímavým mieš...
Ak ste aj vy priaznivcami letných posedení pri dobrom jedle, nezabúdajte ani na dobré pitie. Čo tak ozvláštniť posledné tohtoročné grilovačky zaujímavým miešaným nápojom?

Nemusí byť náročný na prípravu, ani finančne. Presvedčte sa o tom pri príprave dvoch nami vybraných tipov na bowle. Pripravujú sa v špeciálnej sklenenej mise. Základom je ovocie alebo zelenina, likér a aspoň jedna zložka sýtená CO2 (šumivé víno, sóda, minerálka, limonáda a pod. )

Citrónové bowle
7 dcl červeného vína
5 dcl bieleho vína
8 lyžíc kryštáľového cukru
2 ks citrónu
7 dcl minerálky Budiš

Víno nalejeme do tretiny misy na prípravu bowle. Pridáme cukor a kôru z dokonale očistených citrónov. Misu prikryjeme vekom, vložíme do chladničky a aspoň deň chladíme. Víno občas pomiešame, aby se cukor dokonale rozpustil. Pred podávaním bowle dochutíme citrónovou šťavou, zalejeme ho Budiškou a premiešame. Do pohárov servírujeme naberačkou.

Aj pre deti: Svieže letné bowle bez alkoholu
125 g jahôd
1 šťavnatý citrón
4 lístky mäty
8 šťavnatých pomarančov
2 l studenej minerálky Budiš

Jahody očistíme, umyjeme a nakrájame na plátky. Citrón umyjeme, osušíme a nakrájame na tenké plátky. Lístky mäty otrháme zo stonky. Pomaranče vymačkáme a šťavu precedíme. Šťavu, jahody, citrónové plátky a bylinky dáme do misky na bowle. Zmes chladíme. Dobre vychladenú Budišku prilejeme krátko pred podávaním. Podľa chuti pridáme kocku ľadu.
Z. Joneková
 

Vyberte región