Do kín prichádza slovenský film Veľký rešpekt

02.03.2009 Celý región

Bratislava 2. marca (TASR) – Do kín prichádza nový slovenský film Veľký rešpekt, oficiálnu premiéru bude mať vo štvrtok 5. marca.
Režisérom a autorom scenára zároveň je Viktor Csudai, kameramanom Števo Bučka. Cieľom mladého režiséra bolo urobiť dobrú komédiu, ktorou by oslovil najmä mladého diváka. Hlavné úlohy obsadil mladými hercami, s viacerými z nich spolupracoval už pri svojich študentských filmoch. Sú nimi Števo Martinovič, Stano Staško, Peter Oszlík, Dáša Šarkózyová, Miroslav Málek, v závere filmu aj slovenský rapper DNA. Zo známych hereckých tvárí vo filme účinkujú Táňa Kulíšková, Matej Landl, Peter Šimún a Roman Pomajbo.
Film je príbehom dvoch chlapcov zo sídliska v Petržalke, ktorí nemajú čo robiť, tak sa trocha flákajú, trocha flámujú, popri tom sa snažia zbaliť baby. Má to však jeden háčik, sú to dvaja celkom slušní lúzri, a tak sa im to veľmi nedarí. Na pozadí bratislavského panelákového sídliska sa tak odohrá nečakane tragikomický príbeh, v rámci ktorého sa rozvíjajú ďalšie osudy, od drobných zlodejov až po sklamaného alkoholika, pričom všetci hľadajú ten svoj kúsok šťastia. V záberoch spoznáme reálne miesta Bratislavy, film používa slangové výrazy dnešných mladých ľudí, aj s vulgarizmami vo vyjadrovaní, podobne ako je dnešný štýl slovenských rapperov, ktorí sa takýmto výrazom vôbec nevyhýbajú.
Režisér Viktor Csudai sa touto témou zapodieval už dlhší čas. \"Celé to vzniklo vlastne tým, že ja som už natočil krátky film Ružový partner, kde to v podstate bolo tiež také, teda že mladí ľudia hľadajú svoje určenie v živote. Napadlo ma, že bolo by dobré pretransformovať to aj do filmu. Oni tí mladí neriešia také veci, ako sa riešia vo filmoch. Keď to nie sú moc veľkí intelektuáli, ale obyčajní ľudia, tak riešia také bytostné otázky, kde zbaliť nejakú babu, kedy sa pôjdu opiť, \" povedal v rozhovore pre TASR a pokračoval: \"Jednoducho som chcel urobiť dačo také, čo by reflektovalo s týmto životom mladých, aby to viac menej vychádzalo z reality. A hlavne u nás pre mladých nikto filmy netočí. Myslím, že to je škoda, lebo sú to jediní alebo väčšinoví návštevníci kina. Mladí ľudia reagujú celkom dobre, bol som prekvapený, že aj moji kamaráti z Petržalky nemali s filmom vôbec problém. \"
 

Vyberte región