Virtuálnu VC Španielska vyhral Brit Russell pred Leclercom

10.05.2020 Celý región

Barcelona 10. mája (TASR) - Virtuálnu Veľkú cenu Španielska formuly 1 v nedeľu vyhral Brit George Russell z tímu Williamse. V tesnom súboji si poradil s pilotom Ferrari Charlesom Leclercom z Monaca. Ešte krátko pred koncom to vyzeralo na ďalší triumf Leclerca, keďže Russell dostal penalizáciu za spôsob jazdy, ale v poslednom z 33 kôl sa trestu nevyhol ani Monačan.

"Nie som zvyknutý víťaziť. Ale teší ma aj takéto virtuálne víťazstvo," citovala 22-ročného pilota agentúra DPA.

Súťaž ponúkla aj zaujímavú konfrontáciu profesionálnych pretekárov a futbalistov. Argentínsky útočník Sergio Agüero z Manchestru City skončil 14., belgický brankár Thibaut Courtois z Realu Madrid 12. Medzi nimi sa umiestnil 19-ročný syn Ralfa Schumachera a synovec legendárneho Michaela Schumachera David Schumacher. Počítačová VC Španielska na okruhu Circuit de Catalunya pozostávala z kvalifikácie a hlavných 33-kolových pretekov.

Prvých desať veľkých cien reálnej efjednotky museli pre pandémiu koronavírusu zrušiť alebo odložiť. Seriál MS stále nemá definitívny kalendár pre najbližšiu sezónu, plánuje sa odjazdiť 15 až 18 pretekov. Začať súťažiť by sa malo 5. a potom aj 12. júla v Rakúsku pred prázdnym hľadiskom.
 

Vyberte región