F1: Ferrari definitívne potvrdilo príchod Sainza namiesto Vettela

14.05.2020 Celý región

Maranello 14. mája (TASR) - Tím formuly 1 Ferrari vo štvrtok oficiálne potvrdil, že Španiel Carlos Sainz nahradí Nemca Sebastiana Vettela v družstve pre motoristický seriál majstrovstiev sveta. Sainz sa s Ferrari dohodol na dvojročnej zmluve.

"Odštartovali sme nový cyklus s cieľom dostať sa späť na vrchol. Veríme, že talentovaná dvojica Charles Leclerc a Carlos Sainz, najmladšia za posledných päťdesiat rokov v Scuderia Ferrari, skĺbi svoj talent a osobnosti a bude tou najlepšou kombináciou, ktorá nám pomôže dosiahnuť naše ciele." zverejnil v oficiálnom stanovisku, ktoré cituje aj DPA, šéf tímu Ferrari Mattia Binotti.

Štvornásobný majster sveta Vettel bol v predchádzajúcom ročníku v tieni Monačana a s Ferrari sa nedohodol na novom kontrakte. Scuderia s Leclercom počíta dlhodobo a 25-ročného Španiela si vyhliadla ako ideálnu dvojku. Sainz vstúpil do prestížneho seriálu v roku 2015, pôsobil v tímoch Toro Rosso, Renault a momentálne jazdí za McLaren. V sezóne 2019 obsadil šieste miesto v celkovom hodnotení.
 

Vyberte región