Alena Zs. chcela na pojednávaní v kauze Kuciakovej vraždy vypovedať

18.05.2020 Pezinok

Pezinok 18. mája (TASR) – Alena Zs., obžalovaná v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, chcela na pondelkovom pojednávaní Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) vypovedať. Počas pojednávania sa niekoľkokrát hlásila o slovo. Predsedníčka senátu Ružena Sabová to odmietla a pripomenula jej, že dostane možnosť vypovedať po ukončení dokazovania.

Pred senátom mal v pondelok pôvodne vypovedať kriminalista z odboru informačných technológií Dušan Mikulaj. Vyšetrovateľ sa ho pýtal, či sa mohli obžalovaní Marian K. a Alena Zs. stretnúť v čase vraždy na základe údajov z ich telefónov. Jeho výpoveď presunuli na 1. júna.

Mikulaj mal byť vypočúvaný ako svedok, a nie znalec. Jeho výpoveď však odložili, pretože predsedníčka senátu chcela, aby jej vysvetlil, akým spôsobom spracoval údaje od operátorov. Mikulaj ozrejmil, že je to proces na niekoľko hodín, operátori mu poskytli milióny riadkov údajov.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Vladimír Turan tak navrhol, aby sa jeho výsluch odložil. Pripraví sa prezentácia na projektor tak, ako to bolo pri výsluchu znalcov z Europolu. Sudkyňa návrhu vyhovela a pojednávanie pokračovalo čítaním listinných dôkazov.

Pred Mikulajom sedela pred senátom ŠTS znalkyňa z odboru trasológie Jana Viteková. Skúmala odtlačky topánok páchateľov na mieste činu vraždy novinára a jeho snúbenice vo Veľkej Mači a podnikateľa Petra Molnára v Kolárove. Jej závery nepotvrdili ani nevylúčili, že sa na mieste činu pohybovali obžalovaní Tomáš Sz. a Miroslav M.

Z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú obžalovaní neprávoplatne odsúdený Miroslav M., Tomáš Sz., Alena Zs. a Marian K. Ten si mal podľa obžaloby objednať vraždu ako pomstu za Kuciakove články o jeho ekonomickej trestnej činnosti.
 

Vyberte región