Návrh obstarania radarov predloží Naď do konca roka, nákup 4x4 sa ruší

28.05.2020 Bratislava

Bratislava 27. mája (TASR) - Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) má predložiť na rokovanie vlády návrh riešenia medzivládnej dohody na obmenu rádiolokačnej techniky do konca roka 2020. Samotný proces obstarávania má pokračovať do 30. septembra. Zmenu termínov v stredu schválila vláda. Zrušila tiež verejné obstarávanie na nákup viacúčelových taktických vozidiel 4x4.

Návrh riešenia medzivládnej dohody na realizáciu obmeny rádiolokačnej techniky stredného, malého a blízkeho dosahu má obsahovať bližšie špecifikované technické parametre jednotlivých druhov rádiolokátorov na základe potrieb Ozbrojených síl SR, časový plán ich obstarania, ale aj štúdiu uskutočniteľnosti zostavenú podľa Rámca na hodnotenie verejných investičných projektov v SR. Minister ho má predložiť vláde do 31. decembra.

Vláda zároveň zrušila úlohy vyplývajúce z uznesenia Informácia o výsledkoch skúšok, testov, prieskumu trhu Bojového obrneného vozidla/Viacúčelového taktického vozidla 4x4. "V súčasnej dobe Ministerstvo obrany SR prehodnocuje potrebu zabezpečenia jednotiek OS SR predmetnými vozidlami vzhľadom na plnenie dlhodobého a programového plánu Ministerstva obrany SR," zdôvodnilo MO SR v materiáli.
 

Vyberte región