Global Film Challenge na Slovensku usporiadava 48 Hour Film Project, 5.-7. Júna 2020

31.05.2020 Bratislava

Skvelá správa pre slovenských filmárov!
Prinášame Vám jedinečnú príležitosť zúčastniť sa globálneho filmového súboja, v ktorom budú mať filmári z celého sveta za úlohu vytvoriť krátky film za 48 hodín. Súčasne bude prebiehať online súťaž o hlavnú cenu v hodnote 500 Euro a o postup na medzinárodný festival Filmapalooza 2021, a na festival v Cannes 2021 - Short Film Corner . Nová výzva s názvom: 48 Hour Global Film Challenge , ktorú na Slovensku usporiadava 48HFP Bratislava , sa bude konať online v dňoch 5. - 7. Júna 2020.
 
“48 Hour Film Project sa v Bratislave tento rok nekonal, ale výzva Stuck at Home ukázala, že ani obmedzenia nedokážu zastaviť ľudskú kreativitu. Tá sa odráža aj na novom prístupe k výzve. Kombináciou 48 Hour Film Project a World Cup sa vytvorila forma prispôsobenákomplikovaným podmienkam doby.” povedala Katarína Kunkelová, production manažérka48 HFP Bratislava. David J.V. Schöbl, jeden z dvoch hlavných producentov 48HFP vBratislave, povedal: “Jsem velice rád, že jsme dostali příležitost pořádat Global FilmChallenge na Slovensku. Velmi nás mrzelo, že jsme nemohli pořádat tradiční 48HFP v Bratislavě, protože je na Slovensku spousta šikovných filmařů a takto dostanou příležitost prorazit do světa.”
 
Ako to bude prebiehať?
V piatok 5 júna v 19 hodín, obdržia tímy emailom zadanie. Tie budú mať 48 hodín na napísanie, natáčanie a úpravu krátkeho filmu. Odbitím nedeľného večera následne nahrajú film cez internet (podľa inštrukcií) na miesto odovzdania.
Více informací na https://www.facebook.com/48HFPBratislava .
Si začínajúcim filmárom alebo miluješ výzvy, ktoré testujú kreativitu? Zúčastni sa 48 Hour Global Film Challenge v Bratislave a staň sa národným víťazom!
 

Vyberte región