Materské školy v Prešove budú otvorené aj počas prázdnin

12.06.2020 Prešov

Prešov 11. júna (TASR) – Prešovské materské školy (MŠ) budú otvorené aj počas letných prázdnin. V júli a auguste bude rodičom k dispozícii 17 materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. TASR o tom informovala tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová.

"Posledný augustový týždeň budú otvorené všetky škôlky s výnimkou tých, v ktorých prebieha rekonštrukcia. Z dôvodu prebiehajúcich stavebných prác budú počas celých mesiacov júl a august zatvorené MŠ Bratislavská a MŠ Bajkalská. Svoje brány v lete neotvorí ani MŠ Hviezdoslavova," uviedla Šitárová s tým, že harmonogram je zverejnený na webovej stránke mesta, ako aj na webových stránkach jednotlivých MŠ.

Počas letných mesiacov júl a august sa podľa jej slov upúšťa od možnosti výberu MŠ v rôznych mestských častiach. Budú otvorené len pre deti, ktoré sú prijaté do danej MŠ.

"Platba za školné počas mesiacov júl a august bude realizovaná v súlade s platným všeobecne záväzným nariadením o výške príspevkov na čiastočnú úhradu nákladov v školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov," dodala Šitárová.
 

Vyberte región