Záplavy z posledných dní si v Česku vyžiadali už najmenej osem obetí

23.06.2020 Celý región

Praha 23. júna (TASR) - Víkendové povodne, ktoré spôsobili problémy najmä na severovýchode Česka, si vyžiadali už najmenej osem obetí. V utorok totiž v nemocnici zomrel aj druhý z vodákov, ktorí sa v pondelok prevrátili na kanoe v Zlínskom kraji. Informoval o tom spravodajský portál iDNES.cz.

Dvaja muži spolu s ďalším párom v pondelok splavovali na kanoe rieku Vsetínská Bečva, v ktorej bolo po výdatných dažďoch oveľa viac vody ako zvyčajne. K nešťastiu došlo pri hrádzi v obci Hovězí v Zlínskom kraji.

Vodáci pre obavy o vlastnú bezpečnosť preniesli kanoe a späť nastúpili až pod hrádzou. Kanoe s dvoma mužmi sa však podľa policajnej hovorkyne potom znovu priblížilo k hrádzi a prúd vody ho vtiahol, v dôsledku čoho sa prevrhlo a muži sa začali topiť. Jedného z nich po vytiahnutí z vody ihneď oživovali. Druhý z nich, ktorého prúd unášal asi 2,5 kilometra, sa utopil v rieke. Jeho kamarát zahynul v utorok ráno v nemocnici.

Ďalší vodák zomrel v noci na utorok v Nemocnici u sv. Anny v Brne po tom, čo sa v piatok topil v obci Velká nad Veličkou v Juhomoravskom kraji.
 

Vyberte región