Vláda odvolala Krištúfkovú z postu splnomocnenkyne vlády pre rodinu

25.06.2020 Bratislava

Bratislava 24. júna (TASR) – Vláda odvolala poslankyňu Petru Krištúfkovú (Sme rodina) z funkcie splnomocnenkyne vlády pre podporu rodiny a sociálnu pomoc. Návrh Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR v stredu kabinet schválil. Krištúfková o odvolanie požiadala sama z osobných dôvodov.

Vláda Krištúfkovú vymenovala do funkcie na schôdzi 17. júna. Návrh na vytvorenie postu splnomocnenkyne predložil vláde minister práce Milan Krajniak (Sme rodina). Úlohou Krištúfkovej mala byť najmä koordinácia plnenia úloh v oblasti podpory rodiny a sociálnej pomoci, ktoré pre orgány štátnej správy, územnej samosprávy, mimovládne neziskové organizácie, ako aj iné subjekty vyplývajú z právnych predpisov a rozhodnutí vlády.

"Funkcia splnomocnenca mi nestojí za to, aby cez moju osobu útočili na vládu, útočili na ministra, na naše hnutie, a už vôbec nie na moje deti," uviedla prednedávnom Krištúfková v reakcii na medializované informácie, že v roku 2009 strávila dovolenku na jachte Mariana K. s jeho exmanželkou. Naďalej chce robiť svoju prácu. Počet preferenčných hlasov, ktoré získala vo voľbách, považuje za dostatočný dôvod, aby v pomoci ľuďom pokračovala. Predseda parlamentu a hnutia Sme rodina Boris Kollár zdôraznil, že za ňou stojí.
 

Vyberte región