Plážový volejbal: Ludha a Nemec si zopakovali triumf aj v Košiciach

12.07.2020 Celý región

Bratislava 12. júla (TASR) - Marek Ludha a Ľuboš Nemec si cez víkend v Košiciach zopakovali triumf v seriáli majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale Summer Beach Tour 2020. Minulý týždeň uspeli aj na úvodnom podujatí v Bratislave na Patrónke. Medzi ženami dominovali v Košiciach favorizované Silvia Murínová s Kristínou Harmanovou.

Nasadené jednotky Ludha s Nemcom nestratili set ani počas druhej zastávky série, ktorá bola zaradená do kategórie "B". Vo finále si poradili v dvoch setoch s Jánom Namešanským a Michalom Hovorkom. V súboji o bronz uspeli Ivan Povrazník a Pavel Bartík, keď na turnaji aj v druhej konfrontácii zdolali Patrika Pokopca a Tomáša Patúca, finalistov z Patrónky.

Murínová s Harmanovou vyhrali v hlavnej súťaži všetkých päť zápasov, stratili jediný set. Vo finále kontrolovali priebeh a talentovanú dvojicu Veronika Podhradská, Karolína Majerníková zdolali 2:0 (17, 16). Bronz po trojsetovej bitke získali Dominika Mravčáková a Tereza Kerpčarová. Víťazky z Patrónky Eva Eleková a Ľubica Šipošová v Košiciach neštartovali.

Séria majstrovstiev Slovenska bude pokračovať tromi "áčkovými" turnajmi. O týždeň (17. - 19. júla) sa beachvolejbalisti predstavia v Lieskovci pri Zvolene, následne opäť v Košiciach (24. - 26. júla) a Skalici (1. - 2. augusta). V auguste sú ešte na programe "béčkové" turnaje v Prešove, Ružomberku a Strážskom a finálový turnaj v Bratislave na Draždiaku (29. - 30. augusta).


Summer Beach Tour 2020, MSR v plážovom volejbale - Košice

Muži

finále:


Marek Ludha, Ľuboš Nemec (1) - Ján Namešanský, Michal Hovorka (4) 2:0 (15, 14)

o 3. miesto:

Ivan Povrazník, Pavel Bartík (3) - Patrik Pokopec, Tomáš Patúc (2) 2:1 (19, -17, 8)Ženy

finále:


Silvia Murínová, Kristína Harmanová (7) - Veronika Podhradská, Karolína Majerníková (4) 2:0 (17, 16)

o 3. miesto:

Dominika Mravčáková, Tereza Kerpčarová (2) - Daša Batešková, Zuzana Vagaská (8) 2:1 (19, -18, 10)
 

Vyberte región