Pri dopravnej nehode na ceste do Viničného zahynul 52-ročný cyklista

16.07.2020 Bratislava

Bratislava 16. júla (TASR) - Pri dopravnej nehode na ceste do Viničného zahynul v stredu (15. 7.) 52-ročný cyklista. Po zrážke s vozidlom utrpel zranenie nezlučiteľné so životom. Škodu spôsobenú dopravnou nehodou vyčíslili na 2200 eur. TASR o tom informoval hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Bratislave Veronika Martiniaková.

K nehode došlo krátko po 21.30 h na ceste II/503 v smere na obec Viničné. "Podľa doposiaľ zistených informácií 39–ročný vodič viedol v tomto úseku osobné motorové vozidlo značky Citroën, pričom sa dostatočne nevenoval jeho vedeniu. Následne došlo k stretu s cyklistom jazdiacim v tom istom jazdnom pruhu," priblížila hovorkyňa. Alkohol bol u vodiča vykonanou dychovou skúškou na mieste vylúčený. Vyšetrovateľ PZ začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

Polícia opätovne apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa správali disciplinovane a ohľaduplne tak, aby neohrozili život, zdravie a bezpečnosť iných. "Cyklisti, nezabúdajte na nosenie reflexných prvkov, odevu a cyklistickej prilby, ktoré aj pri tejto tragickej nehode cyklistovi chýbali. Môžu vám zachrániť život," zdôraznila Martiniaková.
 

Vyberte región