Oravskú priehradu sprístupní návštevníkom nový náučný chodník

20.07.2020 Námestovo

Námestovo 19. júla (TASR) – Prezentáciu historických, prírodných, kultúrnych a vlastivedných skvostov hornej Oravy má ponúknuť nový náučný chodník popri brehu Oravskej priehrady v Námestove. Radnica ho chce z vlastných zdrojov dokončiť najneskôr v budúcom roku, s jeho stavbou chcú začať už počas tohto leta.

Ako informoval prednosta Mestského úradu v Námestove Dušan Jendrašík, mesto už má právoplatné stavebné povolenie na výstavbu 1,6-kilometrového chodníka z Nábrežia na Studničku. Celkové predpokladané náklady sú 240.000 eur, cena môže klesnúť v procese verejného obstarávania, ktorý sa už začal.

„Náučný chodník má sprístupniť vodnú nádrž Oravská priehrada všetkým obyvateľom mesta a návštevníkom regiónu. Po ceste si môžu vychutnať výhľad na Tatry a Slanický ostrov umenia. Náučný chodník bude v Chránenej krajinnej oblasti horná Orava a patrí do územia európskeho významu Natura 2000 – Chránené vtáčie územie horná Orava. Skončí sa neďaleko historického židovského cintorína, ktorý patrí k pamätihodnostiam mesta Námestovo,“ priblížil Jendrašík s tým, že náučný chodník poskytne priestor na oddych a rekreáciu pri brehu Oravskej priehrady, čím prispeje aj k zvýšeniu návštevnosti mesta.
 

Vyberte región