Na Donovaloch sa prevrátil autobus, viezli sa v ňom aj deti

20.07.2020 Ružomberok

Bratislava 20. júla (TASR) - Pri nehode autobusu na Donovaloch sa zranilo päť osôb, jeden dospelý a štyri deti. Všetci sú mimo ohrozenia života, majú iba ľahké zranenia. Potvrdil to veliteľ zásahu Miroslav Benčo z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Ružomberok a minister školstva Branislav Gröhling (SaS) po príchode na miesto udalosti. V autobuse sa nachádzalo 27 detí a traja dospelí.

Po príchode hasičov na miesto sa všetky deti aj dospelí nachádzali mimo prevráteného autobusu. "Väčšina detí bola v poriadku, niektoré ošetrovala rýchla zdravotná služba," podotkol Benčo.

"Veľké zranenia si deti budú niesť počas nasledujúceho obdobia. Budeme sa snažiť deti podporiť a dať im radosť, ktorú by mali cez leto dostávať," povedal minister. Z miesta nehody smeruje Gröhling do tábora v Ružomberku, ktorý mal otvoriť pre deti z havarovaného autobusu.
 
Žilinský krajský riaditeľ HaZZ Jaroslav Kapusniak hovorí, že cesta I/59 v katastri obce Korytnica je rizikovým úsekom. "Bolo to veľké šťastie v nešťastí, že išlo iba o päť zranených osôb," podotkol.

Nehoda sa stala v smere na Ružomberok v katastri obce Korytnica. Autobus pravdepodobne zišiel z krajnice a prevrátil sa.

B. Gröhling smeroval za deťmi z havarovaného autobusu, mal im otvoriť tábor


Bratislava 20. júla (TASR) - Na miesto nehody autobusu na Donovaloch prišiel minister školstva Branislav Gröhling (SaS). Ten mal v pondelok otvoriť v Ružomberku tábor pre deti z Centra pedagogicko-pschologického poradenstva a prevencie z Detvy, ktoré sa viezli v havarovanom autobuse. Informuje o tom na sociálnej sieti.

"Oceňujem prácu záchranárov a aj bývalej pani riaditeľky, ktorá bola zhodou okolností na mieste a pomáhala pred príchodom záchranárov," povedal minister.

V Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku ošetrili dve dievčatá s ľahšími zraneniami

Ružomberok/Korytnica 20. júla (TASR) - Dve z piatich zranených osôb po pondelňajšej nehode autobusu v Korytnici ošetrili v Ústrednej vojenskej nemocnici (ÚVN) v Ružomberku. Podľa hovorkyne nemocnice Petry Diškovej mali obe dievčatá vo veku 15 a 17 rokov len ľahšie povrchové poranenia.

Autobus pravdepodobne zišiel z krajnice a prevrátil sa. Väčšina detí bola v poriadku, niektoré ošetrovala rýchla zdravotná služba, uviedol veliteľ zásahu Miroslav Benčo z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Ružomberok.


V Banskej Bystrici ošetrili po nehode autobusu jednu osobu s ľahkými zraneniami

Banská Bystrica 20. júla (TASR) - V Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou (DFNsP) Banská Bystrica ošetrili po dnešnej nehode autobusu v Korytnici jednu osobu. Hovorkyňa nemocnice Jana Petríková spresnila, že išlo o mladíka s ľahkými zraneniami, ktorého ošetrili ambulantne.

Väčšina detí bola v poriadku, niektoré ošetrovala rýchla zdravotná služba, uviedol veliteľ zásahu Miroslav Benčo z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Ružomberok.
 

Vyberte región