Evenpoel vyhral 3. etapu pretekov Vuelta a Burgos, je na čele poradia

30.07.2020 Celý región

Picon Blanco 30. júla (TASR) - Belgický cyklista Remco Evenepoel z tímu Deceuninck-Quickstep triumfoval vo štvrtkovej 3. etape pretekov Vuelta a Burgos (kat. 2.Pro). Vďaka víťazstvu sa prebojoval aj na čelo celkového poradia. Finišoval o osemnásť sekúnd pred druhým Novozélanďanom Georgeom Bennettom (Jumbo-Visma), tretí skončil domáci Španiel Mikel Landa Meana (Bahrain McLaren) s mankom 32 sekúnd. Totožné rozstupy sú medzi nimi aj v priebežnej klasifikácii.

Dvadsaťročný Evenepoel zaútočil v záverečnom stúpaní horskej etapy. Necelé dva kilometre pred cieľom na vrchole Picon Blanco sa odpútal z vedúcej skupiny a okrem etapového prvenstva si vyjazdil aj post lídra päťdňových pretekov. "Dosť fúkalo, najmä v záverečných kilometroch. Posledný kilometer bol naozaj náročný. Aj tak som išiel naplno a vnímal som, ako sa môj náskok zvyšuje. Bez pomoci môjho tímu by som však nemohol dosiahnuť toto víťazstvo. Celý deň ma kolegovia chránili pred vetrom a nosili mi fľaše, moja úloha bola už len to dokončiť," povedal belgický supertalent pre portál cyclingnews.com.

Jedno z prvých väčších podujatí nového kalendára Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) po dlhej koronavírusovej pauze pokračuje v piatok predposlednou etapou (Bodegas Nabal - Roa de Duero, 163 km).

Výsledky 3. etapy (Sargentes de la Lora - Picon Blanco, 150 km):1. Remco Evenepoel (Belg./Deceuninck-Quickstep) 3:59:09 h, 2. George Bennett (N. Zél./Jumbo-Visma) +18 s, 3. Mikel Landa Meana (Šp./Bahrain McLaren) +32, 4. Esteban Chaves (Kol./Mitchelton-Scott) +35, 5. Joao Almeida (Portug./Deceuninck-Quickstep) +45, 6. Ben Hermans (Belg./Israel Start-Up Nation), 7. Richard Carapaz (Ekv./Ineos) obaja +52, 8. Fabio Aru (Tal./SAE Emirates) +1:03 min, 9. Joel Nicolau Beltran (Šp./Caja Rural-Seguros RGA), 10. Mikel Nieve Iturralde (Šp./Mitchelton-Scott) obaja +1:20

celkové poradie: 1. Evenpoel 11:35:16 h, 2. Bennett +18 s, 3. Landa +32, 4. Chaves +35, 5. Almeida +45, 6. Carapaz +52
 

Vyberte región