Pozorný občan zavolal policajtov, ktorí zadržali zlodejov pri čine

19.03.2009 Poprad

Vysoké Tatry 19. marca (TASR)- Pozorný miestny občan si všimol podozrivý pohyb pri penzióne v Novom Smokovci vo Vysokých Tatrách, a zavolal policajtom, ktorí prichytili zlodejov priamo pri čine.
Pätica mužov zo Smižian v okrese Spišská Nová Ves sa v utorok 17. marca večer vlámala do jedného z penziónov v mestskej časti Nový Smokovec. Najprv vylomili okno na prístavbe v zadnej časti objektu, kde však nič nevzali. Potom vylomili vchodové dvere v prednej časti penziónu, vošli dnu a v kancelárii si pripravili počítačovú zostavu s tlačiarňou, alkohol a náramkové hodinky. Jeden z mužov medzitým strážil vonku a z osobného auta Ford Mondeo sledoval situáciu. Keď zbadal policajnú hliadku, ušiel s autom smerom na Poprad. Ďaleko sa však nedostal, keďže pri jednom z motorestov ho zastavila a zadržala ďalšia policajná hliadka.
V priestoroch penziónu policajti zadržali ostatných štyroch páchateľov, ktorých predviedli na obvodné oddelenie a umiestnili do cely policajného zaistenia, \" informoval dnes zástupca krajskej policajnej hovorkyne v Prešove Daniel Džobaník. Dodal, že pätica čelí obvineniu z prečinov krádeže a porušovania domovej slobody. Majiteľovi penziónu vznikla škoda 100 eur (3012,6 Sk). Hodnota vecí, ktoré zlodeji nestihli odniesť, je 1128,18 euro (33.987,55 Sk).
 

Vyberte región