Škamlová s Čišovskou víťazkami štvorhry v Žiline

02.08.2020 Žilina

Žilina 2. augusta (TASR) - Slovenské tenistky Chantal Škamlová s Romanou Čišovskou sa stali víťazkami štvorhry na turnaji v Žiline. Na štvrtom podujatí série Peugeot Tennis Tour 2020 zdolali v nedeľnom finále krajanky Biancu Behúlovú s Radkou Zelníčkovou 6:3, 6:4. Škamlová si tak napravila chuť po sobotnej prehre v semifinále dvojhry s Annou Karolínou Schmiedlovou 0:6, 0:6.


štvorhra - finále

Chantal Škamlová, Romana Čišovská (SR-2) - Bianca Behúlová, Radka Zelníčková (SR) 6:3, 6:4
 
 

Karol s Líškom víťazmi štvorhry v Žiline

Žilina 2. augusta (TASR) - Slovenskí tenisti Miloš Karol s Tomášom Líškom sa stali víťazmi štvorhry na turnaji v Žiline. Na štvrtom podujatí série Peugeot Tennis Tour 2020 zdolali v nedeľnom finále duo Lukáš Pokorný, Michal Novanský 6:2, 7:5.

V druhom sete viedli Pokorný s Novanským už 5:1 a za stavu 5:4 mali štyri setbaly, no nedokázali ich premeniť na vyrovnávajúci bod a Karol s Líškom dotiahli dokonalý obrat do víťazného konca.


štvorhra mužov - finále

Miloš Karol, Tomáš Líška (SR-4) - Lukáš Pokorný, Michal Novanský (SR) 6:2, 7:5
 
 

Klein víťazom dvojhry na turnaji v Žiline

Žilina 2. augusta (TASR) - Slovenský tenista Lukáš Klein sa stal víťazom dvojhry na turnaji v Žiline. Ako piaty nasadený zdolal v nedeľnom finále druhého hráča podujatia Filipa Horanského 6:4, 6:3. Pre Kleina je to už tretí titul z päťdielnej série Peugeot Tennis Tour, ktorá vyvrcholí koncom augusta v Prešove. Zverenec českého trénera Tomáša Krupu je už v predstihu jej víťazom.

Horanský bol v prvom sete blízko k jeho zisku, viedol 4:3 a mal výhodu servisu. Klein však vyrovnal a potom získal tri gemy za sebou. "Vždy dobre začnem, v rozhodujúcich stavoch vždy poľavím a Lukáš ma za to vytrestal. V Piešťanoch to bolo to isté, teraz sa to zopakovalo. On je vo forme, nevyužiť takýto stav sa nevypláca, vzápätí si prehrám servis, stále je to isté dokola," povedal po zápase Horanský.

Klein zo štyroch turnajov vyhral dvojhru na úvodnom turnaji Bratislava Open i v Piešťanoch a na Privatbanka Open prehral až vo finále s Alexom Molčanom. V nedeľu si do celkového hodnotenia pripísal ďalších 20 bodov, okrem toho získal aj prémiu 3000 eur. Stal sa už istým víťazom série, pred druhým Molčanom má nedostižný náskok. "S výkonom som spokojný, aj keď tam boli chyby. V Piešťanoch sme pred týždňom odohrali kvalitatívne lepší zápas, ale niekedy sa treba hre aj prispôsobiť. Ale celkovo to bolo v poriadku."


finále:

Lukáš Klein (SR-5) - Filip Horanský (SR-2) 6:4, 6:3
 
 

Slovenská tenistka Schmiedlová sa stala víťazkou turnaja v Žiline

Žilina 2. augusta (TASR) - Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová triumfovala vo dvojhre na turnaji v Žiline. Ako prvá nasadená zdolala v nedeľnom finále dvojku podujatia Rebeccu Šramkovú 6:2, 6:3 a v predstihu sa stala celkovou víťazkou päťdielnej série Peugeot Tennis Tour.

Pre Schmiedlovú je to druhý titul z PTT, ktorá vyvrcholí koncom augusta v Prešove. V júli zvíťazila na Privatbanka Open na antuke Slávie STU Bratislava. Na Piešťany Ladies Open bola zverenka trénera Petra Hubera vo finále. Počas štyroch turnajov nazbierala 60 bodov a pred prenasledovateľkami má nedostižný náskok.

"Som spokojná s tým, ako som hrala. Výsledok bol jednoznačný, ale nebolo to také ľahké. Rebecca je dobrá hráčka a jej hra mne nevyhovuje. Ale hrala som uvoľnene, lebo som bola spokojná aj s účasťou vo finále," uviedla po zápase víťazka.

Šramková sa počas zápasu nechala ošetriť, zranenie jej robilo problémy počas celého turnaja. "Bolo vidieť, že Kaja má odohratých viac zápasov, ja som sa okrem toho na turnaji trápila so zranením." Neúspešnú finalistku viedol po prvý raz nový tréner Michal Mertiňák, bývalý slovenský daviscupový reprezentant. "Je to pre mňa novinka, je to čerstvé. Odzrkadlí sa to až po pár mesiacoch."

finále dvojhry žien:

Anna Karolína Schmiedlová (SR-1) - Rebecca Šramková (SR-2) 6:2, 6:3
 
 
 

Vyberte región