Hákový kríž vyrytí na aute. Peniaze zobral, traktor nedodal. Potraviny vykradli miestni chlapci. Krádež strešnej krytiny. Z potravín zmizli peniaze

20.03.2009 Celý región

Hákový kríž vyrytí na aute: Na polícií vo Svidníku včera osobne oznámil 27 ročný muž poškodenie svojho auta Opel Vectra.
Auto mal Svidníčan odstavené v areáli základnej školy na Partizánskej ulici vo Svidníku. Doposiaľ neznámy páchateľ na ňom poškodil všetky pneumatiky, stierače, držiaky evidenčných čísiel a držiak výfuku. Na zadnej kapote a prednom ľavom blatníku vyryl vlnovky, na zadných pravých dverách vyryl symbol hákového kríža o priemere 25 cm, na prednej kapote vyryl v ľavej časti symbol keltského kríža a v pravej časti symbol SS. Spôsobená škoda je vyčíslená na 413. - €.
Svidnícky policajný vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci pre zločin podpory a propagácie skupín smerujúcich k potlačeniu základných práv a slobôd a pre prečin poškodzovania cudzej veci .

Peniaze zobral, traktor nedodal:
Policajti zo Sniny obvinili včera z prečinu podvodu 38 ročného muža z Humenného. V polovici decembra 2008 v obci Nová Sedlica (okr. Snina) uzavrel ústnu dohodu s jedným z miestnych obyvateľov, že mu do konca roka dovezie zo zahraničia poľnohospodársky traktor typu Major 30. Za túto službu prevzal zálohu 663,88 € (20 000. - Sk). Postupne pod rôznymi zámienkami, vylákal od neho ešte ďalších 663,88 €. Dohodnutý traktor však doposiaľ nedodal ani nevrátil poškodenému peniaze.

Potraviny vykradli miestni chlapci:
Z prečinu krádeže obvinili včera policajti zo Spišskej Starej Vsi dvoch mladíkov (18r. a 22r. ) z tej istej obce.
V noci z 13.3.2009 na 14.3.2009 prišli k potravinám v Spišskej Starej Vsi, na zadných dverách vyhli mrežu a po vybratí skla na dverách vošli dnu. Cez sklad prešli do samotnej predajne, z ktorej ukradli 40 fliaš alkoholických nápojov rôznych značiek, 326 krabičiek cigariet rôznych značiek, 8 fliaš coly, ako aj rôzne sladkosti. Spôsobená škoda je vyčíslená na 1 100. - €. Polícia oboch obvinených stíha na slobode.

Krádež strešnej krytiny:
Levočskí policajti vyšetrujú od včera krádež strešnej krytiny z areálu istej firmy v Spišskom Hrhove.
Doposiaľ neznámy páchateľ v dobe od 24.2.2009 do 13.3.2009 po prekonaní oplotenia areálu firmy prešiel k budove bývalej výkrmne ošípaných. Z nej demontoval a následne ukradol strešnú krytinu, pozostávajúcu z trapézových plechov o ploche 360 m2. Poškodenej firme vznikla škoda 2 000. - €.

Z potravín zmizli peniaze:
Na policajnú linku 158 oznámila včera večer predavačka jedných z potravín v Kračúnovciach (okr. Svidník) krádež peňazí v predajni.
V čase okolo 18:45 h prišli do predajne tri ženy, jeden muž a jedno dieťa. Po ich odchode asi o 5 min. zistila predavačka, že jej z peňaženky, ktorá bola na stole v kancelárskej chodbičke, boli ukradnuté peniaze, 80. - €. Žena zavolala kolegyňu, ktorá po otvorení zásuvky stola, v ktorej sa nachádzala plechová pokladnička s dennou tržbou zistila, že v nej tiež chýbajú peniaze. Následne si skontrolovala ešte svoju peňaženku, ktorú mala v kabelke na stoličke vedľa stola a aj v nej chýbali peniaze. Celkovo z predajne bolo ukradnutých 490. - €. Policajti z Giraltoviec začali v tomto prípade trestné stíhanie vo veci pre prečin krádeže.
 

Vyberte región