Prešovský Summmer Beach Tour 2020 už pozná víťazov

09.08.2020 Prešov

Prešov 9. augusta (TASR) - Premiérový tohtoročný triumf na Summer Beach Tour 2020 v plážovom volejbale si cez víkend v Prešove pripísali Ivan Povrazník s Jánom Halajom a Veronika Podhradská s Dorotou Nebusovou. Podujatie bolo šiestou z deviatich zastávok letnej série majstrovstiev Slovenska, pripomenul portál SVF.

Víťazné dvojice zvíťazili vo všetkých štyroch stretnutiach, ktoré odohrali, Povrazník s Halajom navyše nestratili ani set. Nasadené dvojky jednoznačne ovládli mužskú kategóriu, Povrazník pridal prešovské zlato k skalickému striebru a bronzu v Košiciach, ktoré získal po boku Pavla Bartíka. S Halajom si vo finále poradili v dvoch setoch so skúsenými "šestkármi" Milošom Labikom a Michalom Hudákom.

V ženskom pavúku napokon zo zdravotných dôvodov chýbali Jana Šimanicová s Barborou Tokošovou, rolu nasadených jednotiek od nich prevzali Podhradská s Nebusovou, ktoré sa napokon tešili aj z celkového triumfu. Vo finále zdolali v dvoch setoch turnajové dvojky Dašu Bateškovú a Zuzanu Vagaskú. Bronz si odniesli Alexandra Harčárová a Zuzana Labiková.

Summer Beach Tour vyvrcholí o dva týždne (22.-23. 8.) na bratislavskom Draždiaku finálovým turnajom.Summer Beach Tour 2020 - Prešov (kat. B):

muži

finále: Ivan Povrazník, Ján Halaj (2.) - Miloš Labik, Michal Hudák (5.) 2:0 (17, 14)

o 3. miesto: Kamil Pavlinský, Martin Petro (3.) - Jakub Gondžúr, Dominik Hajtol (6.) 2:0 (14, 14)

ženy

finále: Veronika Podhradská, Dorota Nebusová (1.) - Daša Batešková, Zuzana Vagaská (2.) 2:0 (17, 16)

o 3. miesto: Alexandra Harčárová, Zuzana Labiková (7.) - Nikola Murínová, Klaudia Mitrová (6.) 2:0 (8, 9)
 

Vyberte región