TRAGICKÁ NEHODA: Pri čelnej zrážke áut zahynuli 4 deti a jeden dospelý

19.08.2020 Liptovský Mikuláš

Liptovský Trnovec 19. augusta (TASR) – Pri zrážke dvoch dodávok Volkswagen (VW) Transporter na ceste II/584 v katastri Liptovského Trnovca v okrese Liptovský Mikuláš zahynuli v stredu štyri deti a jedna dospelá osoba. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Jana Balogová.

Doplnila, že v dodávke VW Transporter so slovenským evidenčným číslom sa viezlo deväť osôb, z toho päť detí a v dodávke VW Transporter s nemeckým evidenčným číslom sa viezli tri osoby. "Pri zrážke odhodilo slovenskú dodávku mimo vozovku. Pri nehode utrpeli štyri deti vo veku od šesť do 11 rokov a jedna dospelá osoba vo veku 43 rokov zranenia, ktorým na mieste nehody podľahli. Cestujúci v nemeckej dodávke vyviazli predbežne s ľahkými zraneniami," uviedla krajská policajná hovorkyňa.

"Ďalších štyroch účastníkov kolízie previezli do nemocníc v Ružomberku a v Liptovskom Mikuláši. Počas transportu boli pri vedomí, utrpeli najmä stredne ťažké a ľahšie poranenia," doplnila hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR Alena Krčová.

Biela dodávka z východného Slovenska: 9 osôb - 5 detí (4 zahynuli vo veku okolo 11 rokov) a 4 dospelí (1 zahynul, 2 ťažko zranení, vodič takmer bez zranení)

Tmavá dodávka (nemecké EČV): 3 osoby - 1 dieťa a 2 dospelí (všetci s ľahkými zraneniami)


Podľa Zuzany Farkasovej z Prezídia Hasičského a záchranného zboru zasahujú pri nehode hasiči z Liptovského Mikuláša. "Na mieste zasahuje viacero sanitiek ZZS a záchranársky vrtuľník. Cesta je momentálne uzavretá v oboch smeroch. Hasiči asistujú pri poskytovaní prvej pomoci a vykonávajú na havarovaných vozidlách protipožiarne opatrenia," uviedla Farkasová.

Podľa riaditeľa Okresného riaditeľstva (OR) PZ v Liptovskom Mikuláši Jaroslava Haranta sú príčiny dopravnej nehody v štádiu vyšetrovania a znaleckého skúmania. "Chcel by som apelovať na vodičov, aby jazdu prispôsobili vlastnostiam vozovky, ale aj počasiu, ktoré je v súčasnosti nevyspytateľné," zdôraznil Harant.

Riaditeľka OR Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Liptovskom Mikuláši Eva Krajčiová doplnila, že hasiči po príchode na miesto udalosti vykonali protipožiarne opatrenia na havarovaných vozidlách. "Zároveň sme okamžite začali s prehliadkou zranených a poskytovaním predlekárskej pomoci. HaZZ zavolal aj psychológov na poskytovanie posttraumatickej pomoci pre pozostalých a aj príslušníkov HaZZ. Bol to veľmi ťažký zásah, vzhľadom na to, že išlo o úmrtie detí. Mnohí z našich príslušníkov ešte takúto udalosť nezažili a znášajú to veľmi ťažko. Aj keď sú to tvrdí chlapi," dodala Krajčiová.


"Ďalších štyroch účastníkov kolízie v týchto chvíľach prevážajú do nemocníc v Ružomberku a v Liptovskom Mikuláši. Sú pri vedomí, utrpeli najmä stredne ťažké a ľahšie poranenia. Ide zatiaľ o prvotné informácie, ktoré sa ešte môžu meniť," doplnila hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR Alena Krčová.

B. Kollár vyjadril úprimnú sústrasť pozostalým obetí nehody v L. Trnovci


Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) vyjadril úprimnú sústrasť pozostalým rodinám obetí stredajšej tragickej dopravnej nehody v Liptovskom Trnovci, pri ktorej zahynulo päť ľudí. Uviedol to počas svojho pracovného výjazdu na Orave v Sihelnom.

"Stala sa obrovská tragédia. Chcem vyjadriť úprimnú sústrasť pozostalým, rodinám, ale aj celému Slovensku, lebo sme prišli o štyri deti. Je to veľmi smutná správa a je mi to veľmi ľúto," povedal Kollár.
 

Vyberte región