Nemecký Wirecard skrachoval, o prácu príde viac než polovica ľudí

26.08.2020 Celý región

Berlín 25. augusta (TASR) - Po bankrote nemeckej finančnej spoločnosti Wirecard príde v Nemecku o prácu viac než polovica zo zostávajúcich zamestnancov. Uviedol to v utorok konkurzný správca firmy Michael Jaffe.

Z celkového počtu 1300 bude prepustených 730 zamestnancov, povedal Jaffe. Ako dodal, ekonomická situácia spoločnosti Wirecard bola a stále je extrémne zložitá a bežné reštrukturalizačné opatrenia nestačia. Zostávajúcich zhruba 570 zamestnancov, medzi nimi 220 zamestnancov solventnej dcérskej firmy Wirecard Bank, zostáva v Aschheime, kde je sídlo spoločnosti.

Len pred niekoľkými dňami Jaffe uviedol, že firma podpísala dohodu o predaji svojich aktív v Brazílii. Bol to prvý predaj v rámci jej celosvetových aktív od skrachovania koncom júna v dôsledku obrovského účtovného škandálu.

Nemecká firma vyhlásila platobnú neschopnosť 25. júna po tom, ako audítorská spoločnosť Ernst & Young (EY) odmietla podpísať audit za minulý rok, keďže v účtovníctve firmy chýbalo 1,9 miliardy eur. Pre podozrenie z podvodu, falšovania účtovníctva a manipulácie s trhom boli zadržaní traja bývalí manažéri firmy Wirecard, medzi nimi bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Markus Braun.
 

Vyberte región