DL: Volko pri premiére obsadil 2. miesto na 200 metrov

05.09.2020 Celý región

Brusel 4. septembra (TASR) - Slovenský šprintér Ján Volko obsadil pri svojej premiére v Diamantovej lige druhé miesto na 200 metrov. V piatkových pretekoch v Bruseli dosiahol čas 20,81 sekundy, za víťazom Eseosom Desaluom z Talianska zaostal o 42 stotín.

"Boli to dobré preteky, škoda, že bez divákov. Čas mohol byť lepší, ale som rád, že som v premiére DL bojoval vpredu. Škoda, že som tu nebol v lepšej forme, ale po zranení to bolo asi maximum, čo sa mohlo podariť. Som rád, že som to zvládol bez zranenia, som spokojný a šťastný," uviedol Volko v tlačovej správe. "Prvá stovka bola dobrá, udržal som sa, stratil som čosi vo výbehu zo zákruty a v závere som dotiahol a zabojoval. Celkovo to nebol zlý beh, ale stredná časť mi trochu ušla. Celkovo som však spokojný. Ďalší štart ma čaká v utorok na Zlatej tretre na 150 metrov, kde sa pokúsim atakovať svoj slovenský rekord 15,33 sekundy."

S výkonom svojho zverenca bola spokojná aj trénerka Naďa Bendová, ktorá prezradila, že zo zvláštnej atmosféry mala zmiešané pocity: "Vybojoval skvelé druhé miesto. Mám zvláštne dojmy, prázdny štadión, ticho, síce aparatúra hučí, ale je to niečo zvláštne. Aspoň ja som to tak vnímala. Prvá stovka bola dobrá, na konci zabojoval v úplnom bezvetrí na úrovni 20,80. Asi tak sme to na základe slovenského šampionátu odhadovali. Umiestnenie si ceníme, verím, že je to dobrý signál na dokončenie sezóny a ďalšie mítingy."


Volko bol desiaty slovenský atlét so štartom v Diamantovej lige. Vybojoval siedme slovenské medailové umiestenie v prestížnom seriáli DL bez ohľadu na to, či bola disciplína bodovaná alebo nie. Najlepšie umiestenie v bodovaných disciplínach DL – 3. miesto – si vybojovali Dana Velďáková v Londýne 2011 a 2015 a tiež Lucia Hrivnák Klocová na 800 m v Londýne 2011. V disciplínach, ktoré síce boli v programe mítingu DL, ale nezískavali sa na nich body, si najlepšie počínala Jana Velďáková. V roku 2015 v Štokholme vyhrala diaľku a v Londýne skončila tretia. Lucia Hrivnák Klocová bola zasa v roku 2011 druhá na 800 m v Birminghame. Informoval o tom facebook Slovenského atletického zväzu (SAZ).

Dvojstovku na Memoriáli Iva van Dammeho bežalo sedem európskych šprintérov. Desala potvrdil pozíciu favorita a lídra európskych tabuliek, keď za vlastným sezónnym maximom zaostal iba o štyri stotiny. Dvadsaťtriročný Volko bol pred pretekmi dvadsiaty v Európe vďaka času 20,74 z 1. kola českej extraligy v Prahe.

Na podujatí v Bruseli padol aj svetový rekord v hodinovom behu. Holanďanka Sifan Hassanová zvíťazila, keď nazbierala 18,930 kilometra a doterajšie maximum Diry Tuneovej z Etiópie zlepšila o 413 metrov.
 

Vyberte región