Začala sa kampaň pred druhým kolom prezidentských volieb

22.03.2009 Celý región

Bratislava 22. marca (TASR) - Oficiálnym vyhlásením výsledkov prvého kola prezidentských volieb Ústrednou volebnou komisiou (ÚVK) sa začala kampaň pred druhým kolom.
Ako dnes objasnila zapisovateľka ÚVK Lívia Škultétyová, tá sa skončí 48 hodín pred konaním druhého kola ráno 2. apríla. Druhé kolo volieb sa uskutoční 4. apríla.

Slovenská televízia a Slovenský rozhlas vyčlenia v tejto súvislosti dve hodiny svojho vysielacieho času s tým, že najúspešnejší dvaja kandidáti si na neho uplatnia nárok do 24 hodín od vyhlásenia výsledkov prvého kola. Držiteľ licencie na rozhlasové a televízne vysielanie môže vyhradiť na túto kampaň maximálne dve hodiny vysielacieho času.

Uchádzači o najvyšší štátnický post môžu na svoju propagáciu pred druhým kolom použiť ďalších 132.775 eur (4 milióny Sk). Pre TASR to potvrdila zapisovateľka ÚVK Lívia Škultétyová. Rovnakú sumu mohli podľa zákona použiť na tento účel aj pred prvým kolom. Ako vysvetlila Škultétyová, v legislatívnom predpise o spôsobe voľby prezidenta SR sa uvádza, že v druhom kole sa okrem iného postupuje podľa paragrafu 15 až 30, kam spadá aj prípustná výška výdavkov kandidátov na propagáciu.

Predchádzajúca kampaň pred prvým kolom (21. marca) voľby hlavy štátu podľa šiestich kandidátov nevybočila z hraníc korektnosti.
 

Vyberte región