Česi nastúpia na pondelňajší duel so Škótskom

05.09.2020 Celý región

Praha 5. septembra (TASR) - Česká futbalová reprezentácia sa v nedeľu večer v Olomouci narýchlo zišla v úplne novom zložení. Dočasný tréner David Holoubek privítal šesť hráčov Sigmy Olomouc, štvoricu z Baníka Ostrava a niekoľkých mladých hráčov z výberu do 19 rokov.

Čechov čaká v pondelok súboj Ligy národov proti Škótsku, no musí ho pre výskyt koronavírusu v mužstve odohrať v úplne novom zložení a aj s novým realizačným tímom. Tréner Holoubek mal pôvodne viesť duel českej devätnástky proti Slovákom z rovnakej vekovej kategórie v českej obci Strání. Sobotňajší súboj však zrušili a Holoubeka narýchlo "povýšili" na trénera áčka. K dispozícii určite nebude mať nikoho z Plzne, Slavie a ani zo Sparty Praha. Popredné české kluby podľa informácie portálu iSport.cz odmietli vyslať hráčov na provizórny kemp.

Českí futbalisti nastúpia na pondelňajší zápas Ligy národov doma proti Škótsku. V sobotu to oznámila Futbalová asociácia Českej republiky (FAČR) po rokovaní s UEFA, informoval portál idnes.cz. Pôvodne duel zrušili pre prípady koronavírusu v českej výprave pred duelom so Slovenskom.

Česi budú musieť pravdepodobne nastúpiť v Olomouci s úplne odlišným tímom ako pri triumfe 3:1 v Bratislave, keďže hráči i tréneri by mali ísť na základe rozhodnutia hygienikov do karantény. "Po debate s UEFA bolo rozhodnuté, že sa pondelňajší zápas so Škótskom odohrá v pôvodnom termíne a čase. Futbalová asociácia je teraz v úzkej komunikácii s klubmi, s ktorými rieši, kto za českú reprezentáciu nastúpi," citoval portál idnes.cz hovorcu FAČR Michala Jurmana.

Pre nákazu dvoch členov realizačného tímu bol ohrozený už zápas Česka v Bratislave, slovenskí hygienici dali napokon stretnutiu zelenú. České úrady však pokračovanie tímu pre hrozbu šírenia nákazy nepripustili - po zákroku pražskej hygieničky pridelenej k reprezentácii Martiny Marešovej a konzultácii s predsedom FAČR Martinom Malíkom poslalo vedenie národného tímu mužstvo predčasne domov.

Na hráčov, ktorí nastúpili na Slovensku, by po návrate domov mala čakať tzv. skrátená karanténa s ďalším povinným pretestovaním pred jej ukončením. Na zvyšok realizačného tímu a sprievod mala byť uvalená karanténa podľa konkrétnych pokynov jednotlivých miestnych hygienických staníc.

Slovákov čaká v pondelok v 2. skupine B-dívizie Ligy národov duel na pôde Izraela. Škóti v Glasgowe v prvom strenutí remizovali s Izraelom 1:1.
 

Vyberte región